1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili:

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili:

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili:
A+A-

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti Genel Başkanvekili ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ile arasını açmak isteyenlerin olduğu

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.
AK Parti Genel Başkanvekili ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin ile arasını açmak isteyenlerin olduğunu düşündüğünü belirten Başkan Vergili, "Mikro değil makro düşünün Karabük'e daha faydalı olursunuz" dedi.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili hedef projelerinden biri olan "Spor Vadisi" Projesi ile ilgili "İktidar partisi temsilcileri engelliyor" şeklinde açıklamalar yaptığına yönelik ortaya atılan iddialarla ilgili verdiği cevapta, "Anlamadığım konu şu; ben şimdiye kadar Spor Vadisi Projesini nereye yapacağımı bile kimseye açıklamadım ki, böyle bir düşünce var da bunu nasıl engelleyecekler? Spor Vadisinin yapımıyla ilgili şu ana kadar kimseyle görüşmedik, bu bizim projemiz, şu anda bu proje üzerinde üç-dört kişi çalışıyoruz, zamanı geldiğinde açıklarız, şu anda başlamamış ya da açıklanmamış bir projenin birileri tarafından engellenmesi nasıl olabilir ki? Böyle bir durum nasıl söz konusu olabilir ki? Biz şimdiye kadar uyguladığımız hiçbir büyük projede hükümet tarafından hiçbir engelleme ile karşılaşmadık. Bizden önce ki belediye yönetiminin uygulamaları nedeniyle bazı kurumlar bize sıcak bakmıyordu, ancak gidip kendilerine anlattık, bizim taleplerimizin neden gerekli olduğunu kendilerine izah ettik ve hepsini de çözdük. Yerelde zaman zaman ufak tefek muhalefetle karşılaştığımız oldu, bu da gayet normal, ben burada MHP siyaseti yapıyorum diğer arkadaşlarda AK Parti ya da CHP, bu fikir ayrılıkları hizmetleri engellemek değildir, sıkıntı çekiyoruz demek değil, biz şu ana kadar hiçbir sıkıntı çekmedik" dedi.
Karabük milletvekillerinin hizmetler noktasında her zaman kendilerine sıcak yaklaştığını da belirten Karabük Belediye Başkanı Rafet vergili, "Biz şu ana kadar başta Sayın Mehmet Ali Şahin Bey olmak üzere kendileriyle hiçbir problem yaşamadık, hepsine sıcak baktı, bizlikte hayata geçirdiğimiz projeler var, bunlardan biri Makasbaşı'nda ki kapalı spor salonu diğeri ise Öğlebeli'nde yapılacak gençlik merkezi, bunlar Karabük'e yapılacak büyük hizmetler, biz belediye olarak üzerimize düşeni yaptık, onlarda üzerlerine düşeni yapıyor, inşallah yakında temeller atılır ve Karabük bu güzel hizmetlere kavuşur, biz şu ana kadar Mehmet Ali Beye herhangi bir hizmet için gittiğimizde 'Sen başka partilisin gibi en ufak bir tavır bile hissetmedik. Birileri Mehmet Ali Beyle Rafet Vergili'nin arası nasıl açılabilir, nasıl bir çatışma çıkartılabilir şeklinde bir hissiyat içerisinde, Mehmet Ali Bey dediğiniz insan sıradan bir siyasetçi değil, Türkiye'ye mal olmuş bir isim. Benimle ilgili ne kadar siyaset yapacağını en iyi bilen insan, bu güne kadar Karabük'te kavgaya alışmışlar, ancak Mehmet Ali Beyi karıştırıyorlar, ben tahminlerimi söylüyorum; birileri Mehmet Ali Beye sürekli yalan-yanlış bir şeyler aktarıyorlar, kendileri sürekli burada değil ve zaman zaman bunlardan etkilenebilir, ben bu durumu çok doğal karşılarım, zaman zaman yanlış anlayabilir, ancak Mehmet Ali Bey onların düşündüğü gibi siyaset yapmaz, kimse onu eski milletvekilleriyle karıştırmasın. Aslında bunları yapanlar Mehmet Ali Bey gibi Türkiye'ye mal olmuş bir değere Karabük'ün ihtiyacı olan hizmetleri yaptırsalar çok daha başarılı olurlar, Mehmet Ali Beyi kısır çekişmelerin içerisine çekmeye, siyasi kaos oluşturmaya çalışmasınlar, Mehmet Ali Beyin Karabük için yapmak isteyip de yapamayacağı hiçbir şey yoktur, ancak benim gördüğüm kadarıyla kamuoyu basit düşünüyor, bunun içerisinde AK Partili arkadaşlarımızda var bizim partili arkadaşlarımız da var, böyle bir şey olmaz, Mehmet Ali Beyin yapacakları belli, benim yapacaklarım da belli, ancak Mehmet Ali Beyin Türkiye içinde yapacakları var, bu olayı böyle düşünürlerse, mikro değil makro düşünürlerse Karabük'ün ufkunu açarlar, bizim herhangi bir kavgamız olmaz, elbette bir takım siyasi mücadeleler olacaktır, o partisinin saygın ve çok ileri gelen bir ismi, partisinin Karabük'te en etkin şekilde siyaset yapması için çalışmalar yapacaktır, bu gayet doğaldır, bundan daha normal bir şey olamaz, ama Karabük istemesini bilsin, siyaset o noktaya taşınsın" diye konuştu.
MAHALLE SAKİNLERİNİN EYLEMİ
Soğuksu Mahallesi sakinlerinin eylemleriyle ilgili de açıklamalarda bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, "Ben neden protesto ettiklerini anlamıyorum, ben tahmin ediyorum ki orda menfaatine dokunulan birkaç kişi bütün toplumu peşinde taşımaya çalışıyor. Biz kendilerine Soğuksu halkının sonuna kadar yanındayız ve bu mücadeleyi sonuna kadar birlikte devam ettireceğiz dedik, biz gerektiği yerde bu konuda Mehmet Ali Beyden de yardım isteriz, kimsenin hakkının yenilmesine müsaade etmeyeceğimizi kendilerine söyledik, konu şu anda bu boyutlara gelmedi, hiç kimsenin malı gitmedi, yıkım başlamadı, bu işin birde yargı süreci var, kendilerine bu süreçte de sonuna kadar yanlarında olacağımızı söyledik, değer tespitlerini TOKİ'ye vermedik ve özel sektör zihniyetiyle çalışan özel bir kuruluşa verdik, onlar incelemelerini ve değer tespitlerini yaptılar, bu değerlendirmeler tamamen Soğuksu Mahallesi'nde ki değerler üzerinden yapıldı. 400-500 kişi içerisinde 5-10 kişi mağdur olabilir, biz onlara da yeniden değerlendireceğimizi söyledik. Şimdi; 'başkan nerde, Mehmet Ali Bey nerde, başbakan nerde?' sloganları, nerden çıkmış şimdi bu iş? Senin malın alınmadı, mülkün alınmadı, bildiğim kadarıyla imza atanlarda var, sizinde rızanız alınacak, rızanız alınmadan bu iş yapılmayacak, bizde sonuna kadar onlar için mücadelemize devam edeceğiz, bir şansımızda TOKİ Başkanının Karabüklü olması, ben kimsenin evinin rızası olmadın elinden alınacağına, yıkılacağına inanmıyorum" dedi.
(ET-ET-Y)

11.02.2013 14:31:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT