1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karabıyık Adaylığını Resmen Açıkladı

Karabıyık Adaylığını Resmen Açıkladı

Karabıyık Adaylığını Resmen Açıkladı
A+A-

AK Parti Van İl Başkan Vekili A. Hekim Karabıyık, Edremit Belediye Başkan Aday Adaylığı için resmi müracaatını gerçekleştirdi.

 

AK Parti Van İl Başkan Vekili Abdulhekim Karabıyık, beraberindekilerle birlikte AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı’na gelerek, Edremit Belediyesi için aday adayı olduğunu açıkladı. AK Parti Edremit İlçe Başkanı Handan Fidan ile birlikte bir açıklama yapan A. Hekim Karabıyık, adaylığın kendisine verildiği takdirde Edremit ilçesi için projelerini açıklayacağını ifade etti. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerde görev yaptığını ifade eden Karabıyık, adaylığın kendisine verilip verilmemesinin önemli olmadığını ve bunun bir dava olduğuna inandığını belirterek, “Doğrusunu söylemek gerekirse daha önce bir belediyecilik tecrübem olmadı. 12 yıllık bu siyasi çalışmamda AK Parti’ye ait tüm belediyelerle çalıştım. Birçok belediye başkanında olmayan özellikler, nitelikler bizde mevcuttur. Belediyeci olmamama rağmen, hangi belediyede ne tür sıkıntılar yaşandığını teşkilatçı deneyimlerimizden dolayı biliyoruz. Bakıyorsunuz ki bugün belediyecilikle hiçbir alakası olmayan Van Belediye Başkanı, göreve geldiğinde acaba belediyecikle ilgili daha önce bir tecrübesi var mıydı? Hayır. Buna benzer birçok örneği görebiliriz Türkiye genelinde. Belediye bizim işimizdir. Çünkü biz belediye kökenliyiz. Sayın Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ilk hizmetini teşkilattan sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak yaptı. O dönemde İstanbul çöpten, çamurdan geçilmezken Başbakanımız bu sorunu çözdü’’ dedi.
 
AK Parti Edremit İlçe Başkanı Handan Fidan ise, aday adayı olan A. Hekim Karabıyık’a hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
A+A-

HABERE YORUM KAT