1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kara Yolu Ağaçlandırma Projesi Başladı

Kara Yolu Ağaçlandırma Projesi Başladı

Kara Yolu Ağaçlandırma Projesi Başladı
A+A-

Çanakkale-İzmir kara yolunun kenarı ağaçlandırılıyor. Çanakkale-İzmir yolunda yapılan duble yol çalışmalarının ardından ağaçlandırma çalışmaları da başladı. Orman İşletme Müdürlüğünden yapılan açıkla

Çanakkale-İzmir kara yolunun kenarı ağaçlandırılıyor.
Çanakkale-İzmir yolunda yapılan duble yol çalışmalarının ardından ağaçlandırma çalışmaları da başladı. Orman İşletme Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yapılan ağaçlandırma çalışmasının 'yolda seyahat eden insanların göz yorgunluğunu, yeşil hasretini giderecek, seyahat edenlerin moral ve motivasyonunu arttıracak' bir uygulama olduğu belirtildi. Çanakkale Orman İşletme Müdürü Rıfat Günen, Başmühendis Osman Bayır, Orman İşletme Müdür Yardımcıları Ali Arslan, Tuncay Işık ve Teknik personel tarafından çalışmalar yerinde incelendi.
Çalışılacak alanın dikiminde piramit servisi, mavi arizona servisi, erguvan, gülibrişim, zakkum, katırtırnağı, ateş dikeni, kapari türleri kullanılacak. Karayolları teşkilatı ile iş birliği içinde gerçekleştirilecek çalışmalar 18 Mart 2013'te Çanakkale şehitleri hatırasına yapılacak son dikimlerle tamamlanacak.
(GD-MŞ)

04.12.2012 18:02:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT