1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kara Saplanan 112 Ekipleri Pes Etmedi

Kara Saplanan 112 Ekipleri Pes Etmedi

Kara Saplanan 112 Ekipleri Pes Etmedi
A+A-

Aksaray'da ihbar üzerine bir köye giderken kara saplanan kar paletli ambulans, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldı. Köyden alınan hasta, Aksaray şehir merkez

Aksaray'da ihbar üzerine bir köye giderken kara saplanan kar paletli ambulans, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldı. Köyden alınan hasta, Aksaray şehir merkezine getirildi.
Aksaray'da 2 gündür etkisini sürdüren kar yağışı olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Bugün sabah saatlerinde kar yağışı dururken, Aksaray'ın tüm köy yolları trafiğe kapandı. Köylerde rahatsızlanan vatandaşlar ise kar paletli ambulans ile Aksaray Devlet Hastanesi'ne getirildi. Aksaray-Ortaköy yolunda yoğun kar engeline takılan kar paletli ambulans kara saplandı. Köy yolunda mahsur kalan ambulansın yardımına UMKE ekibi ve İl Özel İdaresi kar kürüme araçları yetişti. UMKE ekibi ve kar kürüme kamyonetleri ile saplandığı yerden kurtarılan ambulans, köylerdeki hastalara ulaştı. Hastalar kar paletli ambulansla Aksaray şehir merkezine getirildi. Büyük zorluklar altında sağlık vakalarına ulaşmak için mücadele eden sağlık görevlileri köylülerin de takdirini topladı.
(YC-İP-CC-Y)

09.01.2013 16:47:53 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT