1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kar Savaşçıları İş Başında

Kar Savaşçıları İş Başında

Kar Savaşçıları İş Başında
A+A-

Bursa'da belediyenin beyaz kabus savaşçıları karla kaplı kaldırımları temizlemek için seferberlik başlattı. Yoğun kar yağışı Bursa'da hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Belediye ekipleri, tuzl

Bursa'da belediyenin beyaz kabus savaşçıları karla kaplı kaldırımları temizlemek için seferberlik başlattı.
Yoğun kar yağışı Bursa'da hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Belediye ekipleri, tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürürken, buz kırma ve kar kürüme timleri de şehir merkezinde yoğun bir mesaiye başladı. Karla kaplı kaldırımları kürüyen beyaz kabus savaşçıları, buzları da kırarak vatandaşların düşüp yaralanmalarının önüne geçmeye çalışıyor. Esnaf ise kendi imkanlarıyla işyerlerinin önündeki karları temizliyor.
Bu arada aç kalan güvercinler Şehreküstü Meydanı'na akın etti. Onlarca güvercin vatandaşların attıkları buğdaylarla karınlarını doyurmaya çalışıyor. Öte yandan şehrin simgeleri olan heykeller de, üzerlerinde biriken yoğun kar tabakalarıyla kartpostallık görüntüler oluşturdu. Yetkililer, kar küreme ve tuzlama çalışmalarının aralıksız süreceğini kaydederken, vatandaşların karlı yolda yürürken dikkatli olmalarını istedi.
(OSM-MŞ)

09.01.2013 11:47:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT