1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kar Oyuğunda Tavla Keyfi

Kar Oyuğunda Tavla Keyfi

Kar Oyuğunda Tavla Keyfi
A+A-

(ÖZEL HABER) Olumsuz hava şartlarının etkisini sürdürdüğü Hakkari'de, bu durumu az da olsa keyfe dönüştürmek isteyen bir gurup esnaf, kar yığınları içinde açtıkları oyukta tavla oynamanın keyfini yaşa

(ÖZEL HABER) Olumsuz hava şartlarının etkisini sürdürdüğü Hakkari'de, bu durumu az da olsa keyfe dönüştürmek isteyen bir gurup esnaf, kar yığınları içinde açtıkları oyukta tavla oynamanın keyfini yaşadılar.
Kar esaretinin hüküm sürdüğü Hakkari'de halen onlarca köy ve mezra yolu ulaşıma kapalı bulunurken, esnaf ise kalınlığı yer yer 2 metreye ulaşan kar yığınlarını eğlenceye dönüştürmek için ilginç şeyler yapıyor. Altay caddesi üzerinde iş yerleri bulunun bir gurup esnaf, biriken kar yığınlarında birkaç metrekarelik ilginç bir oyuk açtılar. Birkaç kişinin girebileceği kadar büyük olan oyuğu tüpgaz lambası ile aydınlatan, masa ve sandalyenin yanında askılık, harita bile yerleştiren esnaf, tava oynayarak keyifi saatler geçirdi. Oyuk içinde bol bol hatıra fotoğraf da çektiren esnaf, işlerinin olumsuz hava şartları yüzünden hayli düştüğünü, bu olumsuz durum biraz zevkli hale getirmeye çalıştıklarını söyledi.
(FT-MET-Y)

12.01.2013 14:39:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT