1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kar Kapıdan Girdi

Kar Kapıdan Girdi

Kar Kapıdan Girdi
A+A-

Meteorolojinin günler öncesinden yaptığı uyarının ardından Edirne'nin Hamzabeyli sınır kapısında tipi şeklinde kar yağışı başladı. Kar yağışının devam ettiği sınır kapısında Karayolları ekipleri de h

Meteorolojinin günler öncesinden yaptığı uyarının ardından Edirne'nin Hamzabeyli sınır kapısında tipi şeklinde kar yağışı başladı. Kar yağışının devam ettiği sınır kapısında Karayolları ekipleri de hazır bekliyor.
Edirne şehir merkezinde yağış bulunmazken 40 kilometre uzaklıkta bulunan Bulgaristan sınırındaki Hamzabeyli gümrük kapısında sabah saatlerinden itibaren kar yağışı başladı. Tipi şeklinde devam eden kar yağışı nedeniyle Hamzabeyli sınır kapısında Karayolları ekipleride iki kar küreme ve tuzlama aracıyla hazır bekliyor. Şehir merkezinde hava sıcaklığı 1 derece olarak ölçülürken sınır kapısında hava sıcaklığı eksi 6 dereceye kadar düşüyor.
Bulgaristan sınırındaki Hamzabeyli köyü tamamen beyazlara bürünürken vatandaşlar kar yağışının bu yıl geç kaldığını ve geçen yıl Ekim ayında kar yağdığını belirttiler.
Edirne yarın kar yağışı beklenirken hava sıcaklığının eksi 2 derece olması tahmin ediliyor.
(ÖK-ÖK-Y)

19.12.2012 13:14:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT