1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kar Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Kar Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Kar Hayatı Olumsuz Etkiliyor
A+A-

Konya'nın Ereğli ve Halkapınar ilçelerinde etkili olan kar yağışı köy yollarının kapanmasına neden oldu. Edinilen bilgiye göre, Halkapınar'ın yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 40 santimetre, Ereğli

Konya'nın Ereğli ve Halkapınar ilçelerinde etkili olan kar yağışı köy yollarının kapanmasına neden oldu.
Edinilen bilgiye göre, Halkapınar'ın yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 40 santimetre, Ereğli'de ise 15 santimetreye bulurken, hayatı olumsuz etkiliyor. Ereğli'de 2 gündür aralıklarla devam kar yağışı nedeni ile 9 köy yolu ulaşıma kapandı. Ereğli İlçe Özel İdare Müdürlüğü'nden alınan bilgileye göre, Çayhan Kasabası ile Belceağaç, Yıldızlı, Gökçeyazı, Kuskuncuk, Gaybi, Büyükdede, Beyköy ve Yellice köylerinin yolları kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Ulaşıma kapanan köy yollarının açılması için İlçe Özel İdare Müdürlüğü'ne ait bir adet iş makinesinin çalıştığı ancak yetersiz kalması üzerine Konya İl Özel İdaresi'nden araç istendiği öğrenildi. Ereğli İlçe Özel İdare Müdür Vekili Ahmet Uslu Konya İl Özel İdaresi ekiplerince kısmen kapanan 12 köy yolunda açma ve temizleme çalışması başlatıldığını söyledi. Ereğli Meteoroloji Müdürlüğü'nden edinilen bilgilere göre, Ereğli'de 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışının 15 santimetreye ulaştığı, Cuma gününe kadar Ereğli'de kuvvetli buzlanma ve don olayları görüleceği ifade edildi. Ereğli Bölge Trafik Amirliği yetkilileri de, Konya Adana Karayolu'nda kar ve buzlanma olaylarının olduğunu ve sürücülerin uyarıldığını bildirdi. Karayollar Ereğli Bölge Şefliği ekipleri de, 4 iş makinesi ve 10 kişiden oluşan ekip ile geceden beri çalışmalarını sürdürürken, tuzlama çalışmalarında 300 ton tuz kullandılığı öğrenildi.
Öte yandan, Halkapınar'da kar kalınlığının 40 santimetreyi bulmasıyla köy yollarının kapandığı ve açılması için çalışmaların başlatıldığı belirtildi.
(MA-FM-Y)

08.01.2013 11:48:12 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT