1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kar Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Kar Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Kar Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu
A+A-

Ordu'nun Kabadüz İlçesi Yokuşdibi beldesinde bu yıl 8'ncisi gerçekleşen Kar Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Kabadüz Kaymakamı Engin Avcı, Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener Kaya, İl Kültür v

Ordu'nun Kabadüz İlçesi Yokuşdibi beldesinde bu yıl 8'ncisi gerçekleşen Kar Festivali renkli görüntülere sahne oldu.
Kabadüz Kaymakamı Engin Avcı, Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener Kaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Gülderen ve çok sayıda vatandaşın katıldığı festival saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener Kaya, beldelerinin Ordu'nun yeni markası olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.
Artık beldelerinin soğuğuyla anılmayacağını ifade eden Kaya, "Ordu'nun yeni markası olan Çambaşı Kayak Merkezini tüm Türkiye'ye tanıtmayı hedefliyoruz. Bunu başaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
Kar şenliklerine yoğun ilgi olduğunun altını çizen İl Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Gülderen de, "Ordu'nun her noktası turizm açısından önemli bir değer taşıyor. Bunların içerisinde Yokuşdibi özellikle Çambaşı çok özel bir yer tutuyor" diye konuştu.
Daha sonra vatandaşlar kızak ve çeşitli yarışmalarla eğlenirken Ordu ve çevre illerden gelen Offroad kulüplerin yarışlarıyla doyasıya eğlendi.
Öte yandan kar festivaline katılanlara belediye haşlanmış patates ve turşu ikramı yaptı.
(MB-MAY-HO-Y)

03.02.2013 17:30:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT