1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kar Bitti Çilesi Kaldı

Kar Bitti Çilesi Kaldı

Kar Bitti Çilesi Kaldı
A+A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kar yağışının durmasıyla birlikte çatılarda biriken karlar temizlenmeye başlandı. İlçede son günlerde etkili olan yoğun kar yağışı etkisini azaltırken, esnaflar saba

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde kar yağışının durmasıyla birlikte çatılarda biriken karlar temizlenmeye başlandı.
İlçede son günlerde etkili olan yoğun kar yağışı etkisini azaltırken, esnaflar sabah saatlerinde çatılara çıkarak küreklerle karları temizlemeye çalıştı. Esnafın çatılarda biriken kar yığınlarını temizlemek için yoğun çaba sarf ettiği gözlenirken, araçları kara gömülen araç sahipleri de araçlarını çıkartmak için saatlerce çaba harcadı. Gömüldüğü yerden çıkarılan bazı araçların yola çıkması için vatandaşlar yardımcı oldu.
Kar yağışından sonra havaların soğumaya başladığı ilçede Yüksekova Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri araç sürücülerine, araçlarını çarşı merkezine park etmemeleri ve çarşı merkezinde kar temizleme çalışmaları yapılacağı için çatılarda biriken karların temizlenmesi için uyarı anonsu yaptı. Bunun üzerine şehir merkezindeki tüm binaların çatısında biriken karlar temizlenmeye başladı.
Yüksekova Belediye Başkanı Ercan Bora, kar temizliğine başladıklarını, ancak bu yıl çok fazla kar yağdığı için şu anki şartlarının yeterli olmadığını belirterek, belediyelerine karla mücadele için ek ödenek çıkarılması gerektiğini belirtti.
(SH-EÇ-MSA-Y)

10.01.2013 16:48:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT