1. HABERLER

  2. Kar Altında Hamile Kadını Kurtarma Operasyonu

Kar Altında Hamile Kadını Kurtarma Operasyonu

Kar Altında Hamile Kadını Kurtarma Operasyonu
A+A-

Bartın merkezde yolu kapalı olan bir köydeki hamile bayan, İl Özel İdaresi ve 112 Acil Servis ekiplerince kurtarıldı. Bartın'da iki gündür etkili olan kar yağışı köylerde ulaşımı olumsuz etkiledi. Ge

Bartın merkezde yolu kapalı olan bir köydeki hamile bayan, İl Özel İdaresi ve 112 Acil Servis ekiplerince kurtarıldı. Bartın'da iki gündür etkili olan kar yağışı köylerde ulaşımı olumsuz etkiledi. Gece etkisini artıran kar yağışı nedeniyle köylerdeki hasta vatandaşları kurtarma çalışmaları başladı.
Bartın merkeze bağlı Epçiler köyü Çömlek Mahallesinde yaşayan 36 yaşındaki Fatik Karabekiroğlu aniden sancılandı. Üç çocuğu ile evde olan Karabekiroğlu, eşinin işte olduğu saatlerde sancılandı. Karabekiroğlu'nun yakınları durumu 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. Bunun üzerine yolların kapalı olması nedeniyle İl Özel İdaresi karla mücadele ekiplerine haber veren 112 sağlık ekipleri, yolun açılması ile birlikte kısa zamanda köye ulaştı. Ekipler hastaya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ambulansla Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine ulaştırdı.
Vatandaşlar ise, karın köylerinde oldukça etkili olduğunu ekiplerin yolu açarak hamile bayanın kurtarıldığını söylediler.
(DK-HO-Y)

08.01.2013 14:50:34 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT