1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kaptan Sercan Kocabıyık: "gemide Şuanda Herhangi Bir Sıkıntı Yok"

Kaptan Sercan Kocabıyık: "gemide Şuanda Herhangi Bir Sıkıntı Yok"

Kaptan Sercan Kocabıyık: gemide Şuanda Herhangi Bir Sıkıntı Yok
A+A-

Boğaz'da yaşanan kazaya ilişkin açıklama yapan Deniz Otobüsleri Operasyon biriminden Kaptan Sercan Karabıyık, "19.00 itibariyle Bostancı'dan kalkan Yeditepe 1 gemimiz Kabataş istikametine ilerlerken K

Boğaz'da yaşanan kazaya ilişkin açıklama yapan Deniz Otobüsleri Operasyon biriminden Kaptan Sercan Karabıyık, "19.00 itibariyle Bostancı'dan kalkan Yeditepe 1 gemimiz Kabataş istikametine ilerlerken Kız Kulesi önünde ticari bir gemi ilet temasta bulunmuştur. Geminin sancak arkasındaki temastan sonra 33 yolcumuzdan 4 yolcumuz orta şiddette yaralanmıştır" dedi.
Meydana gelen kazayla ilgili açıklamayı Deniz Otobüsleri Operasyon Biriminden Kaptan Sercan Karabıyık yaptı. Karabıyık, "19.00 itibariyle Bostancı'dan kalkan Yeditepe 1 gemimiz Kabataş istikametine ilerlerken Kız Kulesi önünde ticari bir gemi ilet temasta bulunmuştur. Geminin sancak arkasındaki temastan sonra 33 yolcumuzdan 4 yolcumuz orta şiddette yaralanmıştır. Bu yolcularımızdan ikisi hastaneden taburcu edilmiştir. Bir tane personelimiz yaralanmış olup onunda genel durumu iyidir. Gemide şuanda herhangi bir sıkıntı yok. Kendi imkanları ile yanaşan gemide su alma durumları da yok. Gerekli incelemeler şuanda devam etmektedir" dedi.
Kazanın oluş şekli ile ilgili bir soru üzerine Karabıyık, "Seyir incelemesi yapılacak. İncelemesine müteakip detaylar araştırılacak. Ortaya çıktıktan sonra onun bilgisi açıklanır" diye yanıtladı.
Deniz Otobüsü seferlerinin iptal nedeninin kazayla mı ilgili şeklindeki soruya Karabıyık, "Zaten gün içerisinde muhtelif saatlerde iptallerimiz vardı. Havaya bağlı iptaller mevcut" diye yanıtladı.
Deniz Otobüsüne çarpan geminin akıbeti sorulan Karabıyık, "Kuru yük gemisi demir bölgesine çekilmiş olup liman başkanlığı tarafından incelemesi yapılıyor" dedi.
Bostancı-Kabataş arasında meydana gelen gemi kazası sırasında deniz otobüsünde bulunan yolcular da dehşet anını anlattı.

YOLCULAR KAZA ANINI ANLATTI
İsmini açıklamak istemeyen bir yolcu, "Vapurdaydım. Geminin sol tarafında oturuyordum. Sağ taraftan Üsküdar açıklarında iken 'bum' diye bir ses duydum. Arka kapının çıkışı olduğu gibi yere çöktü. Dolayısıyla da insanlar onun altında kaldılar. Benim yardım edebildiğimi iki kişi vardı. Arka koltukta oturan bir kadın daha vardı onun durumu daha ciddiydi. Benim gördüğüm yaralılar 3-4 kişiydi" dedi.
Öte yandan, kazada yaralanan 2 yolcu Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi sevk edildi. Burada tedavileri süren yaralılardan Hava Ebru Geçer (31) ile Erdem Mercan (30)'ın bu akşam taburcu edilmesi bekleniyor.
(ME-AS-YHY-Y)

08.02.2013 22:21:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT