1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "kapanan Yollar İçin 112'yi Aramayın" Uyarısı

"kapanan Yollar İçin 112'yi Aramayın" Uyarısı

kapanan Yollar İçin 112yi Aramayın Uyarısı
A+A-

Samsun 112 Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Barış Çankaya, kapalı yolları açtırmak için 112'yi arayan vatandaşlar olduğunu ve amaç dışı bu aramaların gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlara hizmetin geç ul

Samsun 112 Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Barış Çankaya, kapalı yolları açtırmak için 112'yi arayan vatandaşlar olduğunu ve amaç dışı bu aramaların gerçekten ihtiyacı olan vatandaşlara hizmetin geç ulaşmasına sebep olduğunu söyledi.
Samsun'un çeşitli bölgelerinde boyu 1,5 metreye varan kar kalınlığı nedeniyle kapanan köy yollarının olduğunu söyleyen Samsun 112 Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Barış Çankaya, hava muhalefeti nedeniyle kapanan yolların 112 Acil Yardım telefon hattı aranarak açılmasını talep eden vatandaşların olduğunu söyledi. Dr. Barış Çankaya, "112 Acil Yardım Hizmetleri yol açma hizmeti veren bir kurum olmayıp, sağlığı bozulan acil tıbbi müdahale gerektiren durumlarda zamanla yarışarak vatandaşlarımıza hizmet veren bir kurumdur. Bütün bunlar 112 Acil Yardım telefon hattı ve 112 Acil Yardım ambulanslarımızın gereksiz meşgul edilmesine neden olmakla birlikte gerçek manada acil tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın ciddi anlamda mağduriyetlerine yol açmaktadır. Vatandaşlarımızdan bu konuda daha duyarlı ve hassas olmalarını bekliyoruz" dedi.
(HAK-SLH-Y)

11.01.2013 16:54:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT