1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kansere Yenilen Alman Alanya'da Toprağa Verildi

Kansere Yenilen Alman Alanya'da Toprağa Verildi

Kansere Yenilen Alman Alanyada Toprağa Verildi
A+A-

Alanya ilçesinde, 10 yıldır yerleşik olarak yaşayan 51 yaşındaki Alman, yakalandığı cilt kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Alanya aşığı Alman, vasiyeti üzerine Alanya'da to

Alanya ilçesinde, 10 yıldır yerleşik olarak yaşayan 51 yaşındaki Alman, yakalandığı cilt kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Alanya aşığı Alman, vasiyeti üzerine Alanya'da toprağa verildi. 10 yıl önce tatil için Alanya'ya gelen 51 yaşındaki Norbert Bernhard, Alanya'da bir ev satın alarak yerleşti. Komşuları ve arkadaşları tarafından çok sevilen Bernhard, 6 ay önce öksürük şikayeti ile gittiği Alanya Devlet Hastanesi'nde cilt kanseri olduğunu öğrendi. Bir süredir Devlet Hastanesi'nde kanser tedavisi gören Norbert Bernhard, önceki gün hayatını kaybetti.
Vasiyetinde Alanya'da toprağa verilmek istediğini belirten Bernhard, Almanya'dan gelen kuzenlerinin yaptığı yasal işlemlerin ardından bugün arkadaşları ve yakınlarının katıldığı törenle Alanya Belediyesi yabancılar mezarlığında toprağa verildi.
Bernhard'ın yıllardır yanında bulunan köpeği Daisy'in ise Demirtaş Köpek Çiftliği'ne verildiği öğrenildi.
(AB-SK-HO-Y)

09.01.2013 17:46:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT