1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kanser Hastasından İnsan Kafası Büyüklüğünde Tümör Çıktı

Kanser Hastasından İnsan Kafası Büyüklüğünde Tümör Çıktı

Kanser Hastasından İnsan Kafası Büyüklüğünde Tümör Çıktı
A+A-

Konya'da kolon kanseri olan bir hastadan insan kafası büyüklüğündeki tümör başarılı bir operasyonla alındı. Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyo

Konya'da kolon kanseri olan bir hastadan insan kafası büyüklüğündeki tümör başarılı bir operasyonla alındı.
Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyonda, kolon kanseri olan Hatice Uzun'dan (58) yaklaşık yetişkin bir insan kafası büyüklüğünde tümör çıkarıldı. Operasyon hakkında bilgi veren Prof. Dr. Şükrü Özer, "Kolon kanserine yakalanan hastanın kalın bağırsağının son kısmına yakın bir yerde, karın duvarına yapışmış şekilde ve etrafında apse olan 20x20 cm büyüklüğünde yaklaşık bir insan kafası büyüklüğünde çıkarılması zor bir tümörü başarıyla çıkardık. Hastanın durumu şuan iyi ve hastanın sağlık durumunda herhangi bir sorun yok. Birkaç gün içerisinde de taburcu etmeyi düşünüyoruz" dedi.
Sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Hatice Uzun ise, geçirdiği ameliyatla sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu ifade etti. Uzun, "Sağlığıma kavuşmamda emeği geçen başta Şükrü Özer hocam olmak üzere Metin Belviranlı hocama, Ali Bal hocama, hemşirelerimize ve bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bütün hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. İnşallah en kısa sürede onlar da sağlıklarına kavuşurlar" şeklinde konuştu.
(AH-CC-Y)

24.12.2012 11:03:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT