1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. KANSER HAFTASI'NDA VAN'DA BİR İLK

KANSER HAFTASI'NDA VAN'DA BİR İLK

KANSER HAFTASINDA VANDA BİR İLK
A+A-

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği\'nde, mide kanseri olan hastanın midesine stent takarak rahat yemek yemesini sağlanılarak bir ilk başarıldı.


Gastroenteroloji Kliniği sorumlusu Dr. Gürhan Şişman, Van’da ilk kez uygulanan bu yöntemle mide kanseri hastaların rahat yemek yiyebileceğini söyledi. Dr. Restan Altun ile birlikte bu çalışmayı yürüttüklerini ifade eden Şişman, “Bize gelen Hikmet Akdemir adlı hasta; mide kanseri, yemek yiyemiyor ve sürekli kusuyordu. Biz de midesinin çıkışına bir stent yerleştirdik. Stendi taktıktan sonra hasta yemek yemeye başladı. Artık bundan sonra ilaç tedavisi uygulayacağız. Hastamızda bu ilaçları kullanacak ve 10 gün sonra kontrole gelecek” dedi.


Midesinden dolayı yemek yiyemeyen Hikmet Akdemir de, doktorlara teşekkür ederek, “İki ay önce Çaldıran Devlet Hastanesi’ne gittik, buraya gönderdiler. Burada doktor bey beni ameliyat etti. Daha önce sürekli kusuyordum ve bu nedenle yemek yiyemiyordum. Ama şimdi çok rahatım ve her türlü yemeği yiyebiliyorum” ifadelerini kullandı.

A+A-

HABERE YORUM KAT