1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kandaşoğlu: Odanın şu anki haline çok üzülüyorum

Kandaşoğlu: Odanın şu anki haline çok üzülüyorum

Kandaşoğlu: Odanın şu anki haline çok üzülüyorum
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) eski Başkanı Zahir Kandaşoğlu, ticaret odalarında 2 dönem başkanlık yapma sınırının kaldırılması ile birlikte adaylığını bırakacağını belirtti.


Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Zahir Kandaşoğlu, VATSO gibi odalarda ancak 2 dönem başkanlık yapılabileceğini belirtti. Yargıtay’da olan yasak konusunun kalkması ile birlikte adaylığını bırakacağını anlatan Kandaşoğlu, “Bu ayın 20’sinde yasak kalkarsa adaylığımı bırakmayı düşünüyorum. Bu konuda bir çok esnafımız sürekli bana telkinlerde bulunuyor. Tekrar geri dönmem için beni sıkıştırıyorlar. Ben de ne yapacağımı bilemiyorum. Eğer bu maddenin kalkması onaylanmazsa biz de bir arkadaşımızı destekleriz. Bu seçimlerinde odamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


“ODANIN ŞU ANKİ HALİNE ÇOK ÜZÜLÜYORUM”


Herkesin odada aday olma hakkının bulunduğunu da sözlerine ekleyen Zahir Kandaşoğlu şöyle konuştu;
“Kimse kimseye 'Siz aday olamazsınız' diye bir söylemde bulunamaz, böyle bir hakkı yoktur. Van’ımız bu bölgenin cazibe ilidir, ağabeyidir. Biliyorsunuz büyükşehir belediye de oldu. En gözde odalarımızın başında gelen VATSO’nun şu anki haline çok üzülüyorum. Bu odanın itibari çok yüksekti. Her yerde takdirle karşılanan odamızın bu halinden kurtularak şanlı dönemine dönmesini çok arzu etmekteyim. Bu odanın yükünü kaldırabilecek, odayı istediği yerlere tekrar getirmek için ben bu maddenin kalkması ile birlikte adaylığımı bir basın toplantısı düzenleyerek halkımıza açıklayacağım. Bu yükü kaldıracak herkes aday olabilir. Bu seçimlerin şimdiden ilimize odamıza hayırlı olmasını diliyorum.”

A+A-

HABERE YORUM KAT