1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kanalizasyon Ve Kısmi Yağmursuyu İnşaatı İhaleye Çıktı

Kanalizasyon Ve Kısmi Yağmursuyu İnşaatı İhaleye Çıktı

Kanalizasyon Ve Kısmi Yağmursuyu İnşaatı İhaleye Çıktı
A+A-

Hayrabolu'nun, ilçe kanalizasyon ve kısmi yağmursuyu inşaatı ihaleye çıktı. Belediye Başkanı Hasan İrtem, Hayrabolu'nun en büyük alt yapı sorunlarından olan kanalizasyon ve kısmi yağmursuyu inşaatını

Hayrabolu'nun, ilçe kanalizasyon ve kısmi yağmursuyu inşaatı ihaleye çıktı.

Belediye Başkanı Hasan İrtem, Hayrabolu'nun en büyük alt yapı sorunlarından olan kanalizasyon ve kısmi yağmursuyu inşaatının İller Bankası Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Uygulama Dairesi Başkanlığı tarafından ihaleye çıkarıldığını belirterek;" İlçemize 1970'li yıllarda yapılan kanalizasyon sistemi artık gelişmekte olan ilçemizin yükünü çekememekte ve bazı noktalarda yetersiz kalmaktaydı. Ayrıca bazı noktalarda yağmur suyunu kanalizasyon şebekesinden ayırarak, kanalizasyon şebekesini yoğun yağışlar sonrasındaki yağmur sularından korumak istedik. İller Bankasına yaptığımız başvuru sonucunda kanalizasyon ve kısmi yağmursuyu inşaatının ihalesi 7 Şubat 2013 tarihinde Ankara'da yapılacak. 750 gün süreli şebekenin yapımına yükleniciyle yapılacak sözleşme ve yer tesliminden sonra muhtemelen bahar mevsimiyle birlikte başlanacak. Projemiz Hayrabolu'muza hayırlı olsun." dedi.

İrtem, içme suyu şebekesinin de ihale aşamasının hazırlıklarında sona gelindiğini, projenin ihaleye çıkmasından sonra gerekli bilgilendirmelerin yapılacağını kaydetti.

(ME)

15.01.2013 11:33:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT