1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kanadı Kırık Baykuşa Belediye Ekipleri Sahip Çıktı

Kanadı Kırık Baykuşa Belediye Ekipleri Sahip Çıktı

Kanadı Kırık Baykuşa Belediye Ekipleri Sahip Çıktı
A+A-

Sivas'ın Suşehri ilçesinde belediye ekipleri tarafından kanadı kırık halde bulunan baykuş veterinere götürüldü. Suşehri Belediyesi'nde çalışan Serkan Koçer (26), ilçeye bağlı Yalnızbağlar Mahallesi A

Sivas'ın Suşehri ilçesinde belediye ekipleri tarafından kanadı kırık halde bulunan baykuş veterinere götürüldü.
Suşehri Belediyesi'nde çalışan Serkan Koçer (26), ilçeye bağlı Yalnızbağlar Mahallesi Afet Evler mevkiinde karlar üzerinde bir baykuşun uçamadığını gördü. Koçer, baykuşu yakalayıp üzerindeki kabana sarararak belediyeye götürdü. Belediye veterineri tarafından ilk tedavisi yapılan baykuşun sağ kanadında kırık olduğu tespit edildi. Baykuşun kanadı tedavi edilirken, donma tehlikesi geçirdiği belirlenen ayaklarının da ısınması sağlandı.
Baykuş'u görmek için gelen Belediye Başkanı Sedat Sel, kanadı kırık olan baykuşun Sivas'taki yetkili kurumlara teslim edileceğini bildirdi.
Yaralı baykuşu bulan Koçer, karlar üzerinde baykuşu gördüklerini ve yanına gittiklerini, daha sonra baykuşun uçamadığını anlayınca veterinere götürdüklerini söyledi. Koçer, "İnşallah kısa sürede tedavisi yapılarak tekrar doğaya bırakılır. Baykuşun gözleri insanı çok etkiliyor" dedi.
Yaralı baykuş, belediye veteriner hekimi gözetiminde Sivas'a götürüldü.
(SY-TB-ZB-Y)

08.01.2013 16:19:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT