1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kan Bağışına Çocukları İle Birlikte Geldi

Kan Bağışına Çocukları İle Birlikte Geldi

Kan Bağışına Çocukları İle Birlikte Geldi
A+A-

Giresun'un Eynesil ilçesinde Türk Kızılay'ı tarafından kan bağışı otobüsü hizmete sunuldu. Mehmet Somuncoğlu Caddesi, Mustafa Yüksel İlk Okul önünde konuşlandırılan kan bağışı otobüsünde kan bağışl

Giresun'un Eynesil ilçesinde Türk Kızılay'ı tarafından kan bağışı otobüsü hizmete sunuldu.
Mehmet Somuncoğlu Caddesi, Mustafa Yüksel İlk Okul önünde konuşlandırılan kan bağışı otobüsünde kan bağışları kabul edilirken, bayan vatandaşların kan bağışında bulunması takdirlerle karşılandı.
Eşini yaklaşık 1 yıl önce kaybeden ve kan bağışında bulunmak için çocuklarıyla beraber kan bağış otobüsüne gelen Neriman Çoban (41) adlı bayan vatandaş yaptığı bağışla bir hayat kurtarabilecek olduğunu söyledi. Bir gün kendisinin ve çocuklarının da kan ihtiyacı duyabilecek olduğunu ve yaptığı kan bağışının kendisi için bir vatandaşlık görevi olarak değerlendirdi. Bir ünite kanla bir hayat kurtarılabilecek olduğunu söyleyen Çoban, kan bağışı hem toplumsal hem kişisel açıdan çok önemli" dedi.
Giresun Kızılay Doktoru Göksel Ejder Eynesil ilçe halkından 3 ayda bir kan bağışı için geldiklerini ve bağışta bulunan insanların bilinçli olmalarından ve özellikle bayan vatandaşların yaptıkları bağışlardan dolayı memnun olduklarını söyledi. Ejder "Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır" sloganıyla vatandaşlardan kan almaya çalışıyoruz" diye konuştu.
(FB-ÖS-Y)

06.02.2013 17:32:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT