1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kamyon Galericileri İçin Yer Yapılacak

Kamyon Galericileri İçin Yer Yapılacak

Kamyon Galericileri İçin Yer Yapılacak
A+A-

Malatya Belediyesi tarafından, şehir merkezinde kamyon alım satımı ve benzer iş yapan galericiler için, Yeşiltepe Galericiler Sitesi arkasında yer belirlendiği ve 15 Ocak'ta ihale yapılacağı bildirild

Malatya Belediyesi tarafından, şehir merkezinde kamyon alım satımı ve benzer iş yapan galericiler için, Yeşiltepe Galericiler Sitesi arkasında yer belirlendiği ve 15 Ocak'ta ihale yapılacağı bildirildi.
Konuyla ilgili olarak belediye tarafından yapılan açıklamada, ikinci el oto alım satımı yapan esnafın Galericiler Sitesi'ne; nakliyatçılık işi ile uğraşan esnafın da Nakliyatçılar Sitesi'ne taşındığı belirtildi. Ancak, kamyon alım satımı ve benzer iş yapan galericiler için daha geniş bir alana ihtiyaç duyulması nedeniyle, söz konusu galericiler için yeni bir yer arayışına gidildiği ve bu süre içerisinde de ilgili galericilerin şehir merkezinde dağınık bir şekilde hizmet vermeye devam ettikleri ifade edildi.
Büyükşehir Malatya'da yaşam standartlarını yükseltmek, daha modern bir görüntü sağlamak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Malatya Belediyesi tarafından, şehrin değişik bölgelerinde kamyon alım satımı ve benzer işler yapan galericiler için de yeni bir alanın belirlendiği ve ilgili galericilerin bu alana taşınmaları gerektiği bildirildi.
Açıklamada, Malatya Belediyesi tarafından kamyon alım satımı ve benzer iş yapanlar için belirlenen yer ile ilgili olarak, 15 Ocak 2013 tarihinde saat 14.30'da ihale yapılacağı belirtilerek şu görüşlere yer verildi:
"İhale sürecinin tamamlanmasından itibaren kamyon galericilerine, kendilerine tahsis edilen alan üzerinde satış bürolarını yapmaları için belli bir süre verilecektir. Bu sürenin sonunda hiçbir şekilde Belediyemiz tarafından süre uzatımı yapılmayacak; şehir merkezinden ayrılmayan kamyon galericilerinin, ilgili genelge gereği iş yerleri mühürlenecek ve haklarında yasal süreç başlatılacaktır. Bu hususların dikkate alınarak mağduriyet yaşanmaması için kamyon galericiliği faaliyetinde bulunan esnaflarımızın yapılacak olan ihaleye iştirak ederek, kendileri için gerekli parseli satın almaları önem arz etmektedir."
(NA-SO-Y)

09.01.2013 15:47:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT