1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İçin İmza Kampanyası

Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İçin İmza Kampanyası

Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İçin İmza Kampanyası
A+A-

Kütahya'da, Memur-Sen Konfederasyonu tarafından, kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için imza kampanyası başlatıldı. Sevgi Yolu üzerindeki stanta dernek temsilcileri ve sivil toplum örgütü temsilcileri

Kütahya'da, Memur-Sen Konfederasyonu tarafından, kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için imza kampanyası başlatıldı.
Sevgi Yolu üzerindeki stanta dernek temsilcileri ve sivil toplum örgütü temsilcileri de imza kampanyasına destek verdi.
Eğitim-Bir-Sen Kütahya Şube Başkanı Yılmaz Yaman, kuruluş felsefelerinin gereği temel hak ve özgürlükleri hep savunduklarını, haksızlığa uğrayanların yansında olduklarını ifade etti.
"Başörtüsü yasağı ve katsayı adaletsizliğiyle başlayan baskıcı dönemlerde bu duruşumuzdan taviz vermeden mücadeleye devam ettik" diyen, Yaman, "Temel hak ve özgürlüklerin tam anlamıyla sağlanması, din ve vicdan hürriyetinin en geniş manada yaşanabilmesi için birçok eylem ve etkinlik gerçekleştirdik. Savunduğumuz değerlere ve ilkelere yönelik dayatmaların her zaman karşısında durduk. Bu kararlılığımızın yansıması olarak 30 Kasım 2012'de TBMM önünde başlattığımız 'Kamuda Kılık-Kıyafet Özgürlüğü' eylemini, ülkemizdeki en büyük insan hakkı ihlali olan başörtüsüne özgürlük için 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde 81 ilde yaptığımız eylemle devam ettirdik. Kılık-kıyafet özgürlüğü talebimizdeki kararlılığımızın altını çizmek için 2013'ün ilk mesai gününde ülke genelinde işyerlerine serbest kıyafetle giderek sivil itaatsizlik gösterdik" dedi.
Milletin desteğini de yansıtacak 'özgürlük için 10 milyon imza' kampanyasını başlattıklarını hatırlatan Yaman, "Şimdi ise, yoğun teveccühün olduğu imza kampanyamızın stantlarını bir bir açıyoruz. kampanya sonucunda toplanacak imzaları Başbakanlığa sunacağız" şeklinde konuştu.
(EFE)

18.01.2013 14:27:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT