1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü

Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü

Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü
A+A-

Memur-Sen Adıyaman Şubesi, kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için 10 milyon imza kampanyası düzenleyerek basın açıklaması yaptı. Demokrasi Parkında yapılan imza kampanyasına Adıyamanlı vatandaşlar ilgi g

Memur-Sen Adıyaman Şubesi, kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için 10 milyon imza kampanyası düzenleyerek basın açıklaması yaptı. Demokrasi Parkında yapılan imza kampanyasına Adıyamanlı vatandaşlar ilgi gösterirken, imza kampanyasının bir ay devam edeceği belirtildi. İmza kampanyasının başlamasıyla ilgili bir açıklama yapan MemurSen Adıyaman Şubesi Başkanı Gaffari İzci, şöyle konuştu: "Memur-Sen Konfederasyonu olarak kurulduğumuz günden beri temel hak ve özgürlükleri savunarak, haksızlığa uğrayanların yanında olduk. Başörtüsü yasağı ve katsayı engeli ile başlayan baskı ve dayatmaların yoğun olduğu zamanlarda, bu duruşumuzdan taviz vermeden mücadelemize devam ettik. Temel hak ve özgürlüklerin tam anlamıyla sağlanması din ve vicdan hürriyetinin en geniş bir şekilde yaşanabilmesi için, birçok eylem ve etkinlik gerçekleştirdik. Savunduğumuz değer ve ilkelere yönelik, dayatmalarında her zaman karşısında durduk.
30 Kasım 2012'de TBMM önünde kamu görevlilerinin kılık, kıyafet özgürlüğünü elde etmeleri kapsamında başörtüsüne özgürlük eylemi gerçekleştirdiklerini anlatan İzci, şunları söyledi: "Konfederasyonumuza bağlı Eğitim-Bir Sen'de bu sürecin içinde, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününde 81 ilde basın açıklamaları yapmış, yeni yılın ilk mesai gününde ülke genelinde serbest kıyafetle işe giderek, sivil itaatsizlik göstermiştir. MemurSen ailesi olarak, çalışanlarımıza, milletimizi dahil edecek yeni adım atarak özgürlük için 10 milyon imza kampanyası başlatmış bulunuyoruz. Düzenlediğimiz kampanya sonucunda toplanacak imzalar merkezimize ulaştırılacak ve sendika genel merkez yöneticilerimiz ve genel başkanımızca başbakanlığa sunulacaktır."
(CK-HO-Y)

11.01.2013 14:32:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT