1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kamu-sen Zonguldak İl Temsilcisi Bacıoğlu, 2012 Yılını Değerlendirdi

Kamu-sen Zonguldak İl Temsilcisi Bacıoğlu, 2012 Yılını Değerlendirdi

Kamu-sen Zonguldak İl Temsilcisi Bacıoğlu, 2012 Yılını Değerlendirdi
A+A-

Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu, 2012 yılında yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmede bulundu. Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Tems

Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu, 2012 yılında yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmede bulundu.
Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu yaptığı açıklamada, 2012 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, 2012 yılının gerek Türkiye'de gerekse sınırların dışında yaşananlarıyla hiç de hatırlamak istemeyecek bir yıl olduğunu belirtti. Bacıoğlu, "Yakın coğrafyamızda dil, din, kültür ve tarih birliğimiz bulunan ülkelerde başlatılan iç çatışmalar, Irak'ta bir türlü dinmek bilmeyen kan ve gözyaşı, Kerkük'te, Doğu Türkistan'da, Arakan'da, Filistin ve Afganistan'da oluk oluk akıtılan Türk ve Müslüman kanı 2012 yılının ülkemiz dışında yüreğimize işleyen acılarıydı. Ülkemiz sınırları içerisinde tırmanışa geçen terör eylemleri nedeniyle toprağa verdiğimiz can parelerimiz, şehitlerimiz ise belleğimizden hiç çıkmayacak, yarası hiç kapanmayacak acılar bıraktı. 2012 yılında 'son 50 yılın en iyi toplu sözleşmesini yaptık' deyip, müsteşara 772 lira ek ideme verilmesine rağmen kamu görevlilerinin büyük çoğunluğunu oluşturan öğretmen, din görevlisi, hekim dışı sağlık personeli, polis, subay, profesör, doçent, Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanları ve KİT çalışanları gibi 1.5 milyon kamu görevlisine hiç ek ödeme artışı yapılmamasına sessiz kalanları ibretle izledik. Doğalgaza yüzde 29.3, şampuana yüzde 25, elektriğe yüzde 20, mazota ve benzine yüzde 12, mutfak tüpüne yüzde 10 zam yapılırken memurlarımıza, emekli dul ve yetimlere yüzde 4 4 artışı reva gören yetkililerin, ülkedeki bütün ekonomik sorunların sebebi olarak yokluk içinde kıvranan bu dar ve sabit gelirli kesimi işaret ettiğine şahit olduk. Sorgusuz sualsiz her şeye 'evet' demenin biat etmenin bir hastalık haline geldiğini, siyasetin bütün desteğini arkasına alıp toplu sözleşme masasına yetkili konfederasyon sıfatıyla oturanların hakem kuruluna atadığı akademisyenin, vatandaştan toplanacak vergilerde yapılacak yüzde 18 kreş ücretleri ve lojman kiralarına yapılacak yüzde 12 zammı görmeyip 2013 yılında memur ve emeklilerimizi ekonomik cenderenin içine sokacak yüzde 3 3 maaş artışına 'evet' demesini gördük. Bütün yalanlara, yanlış yönlendirmelere ve olumsuz şartlara rağmen istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdüren ve 420 bine ulaşan üyesiyle koca bir çınar haline gelerek 20. kuruluş yılını kutlayan Türkiye Kamu-Sen'in dost düşman herkese daha nice 20. yıllarda haksızlıkların karşısında, emeğin, hakkın ve memurun yanında olacağını haykırışının mutluluğunu ve gururunu yaşadık. Türkiye Kamu-Sen olarak memurlarımızın milli gelirden hak ettiğini alın teri kurumadan alması, bütün haksızlıkların, yoksullukların ve acıların dinmesi için verdiğimiz mücadeleye 2013 yılında da aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğiz. Türkiye Kamu-Sen bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bütün haksızlıkların karşısında her zaman dik durmasını bilecektir. " dedi.
(SA-SD-Y)

05.01.2013 17:40:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT