1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kamu Hastaneleri Birliğinden 'doktora Darp' Açıklaması

Kamu Hastaneleri Birliğinden 'doktora Darp' Açıklaması

Kamu Hastaneleri Birliğinden doktora Darp Açıklaması
A+A-

Geçtiğimiz günlerde bir doktorun darp edilmesiyle ilgili, Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından açıklama yapıldı. Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. T

Geçtiğimiz günlerde bir doktorun darp edilmesiyle ilgili, Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından açıklama yapıldı.
Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan Sulhan yaptığı açıklamada, "Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine başvuran bir hasta yakını, hastasının durumunun iyi olmadığını söyleyerek muayene edilmesini istiyor. Doktor Bey de hastanın muayenesini yaptıktan sonra ilaç yazarken 'sen benimle neden konuşmuyorsun, benimle neden fazla ilgilenmiyorsun' diyerek acil serviste çalışan doktorumuzu darp ediyor. Sağlık çalışanlarının maruz kaldığı şiddete karşıyız ve hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Gece gündüz demeden 24 saat halkımıza hizmet vermeye gayret eden tüm sağlık çalışanlarımıza uygulanan her türlü şiddet, tehdit, hakaret gibi fiiller asla bir hak arama aracı olmayacağı gibi, haklı bir tarafı da bulunmamaktadır. Ülkemiz bir hukuk devleti olup, vatandaşımızın her türlü şikayetleri için tüm yolları açıkken, hastanelerimizde 'Hasta Hakları Birimleri' varken, haklarını şiddet ve öfke patlamalarıyla aramaya çalıştığını düşünenler çok iyi bilmelidir ki; sağlık çalışanlarına uygulamaya çalıştıkları her türlü olumsuz davranış ve fiili şiddet, sağlık çalışanları ailesini derinden yaralamakta ve hizmetlerine olumsuz yansımaktadır. Sağlık çalışanlarımızın çalışma koşullarının düzeltilmesi, onların huzurlu ve rahat çalışmalarının sağlanması sonuç itibariyle, özveriyle kesintisiz bir şekilde verilmeye çalışılan sağlık hizmetlerinin kalitesini arttıracağı gibi bu sorumluluk, bu hizmeti alan almayan tüm toplumumuza aittir. Daha iyi sağlık hizmeti için önce sağlık çalışanlarımıza sahip çıkalım ve saygı duyalım. Değerli halkımızdan, bir kültür beşiği ve medeniyet şehri olan Şanlıurfa ilimize yakışır saygıyı, tüm sağlık çalışanları adına bekliyoruz" ifadelerini kaydetti.
Bu arada, konuyla ilgili olarak yasal süreçlerin başlatıldığı da belirtildi.
(MUD-SO-Y)

12.02.2013 15:12:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT