1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kamu Çalışanları Taleplerini Bakanlığa İletti

Kamu Çalışanları Taleplerini Bakanlığa İletti

Kamu Çalışanları Taleplerini Bakanlığa İletti
A+A-

Aydın'da bir grup kamu çalışanı, 4. Yargı Paketine eklenmesini istedikleri taleplerini içeren dilekçeleri Adalet Bakanlığı'na gönderdi. Aydın'da Türk Büro-Sen üyesi bir grup kamu çalışanı, yaptıkla

Aydın'da bir grup kamu çalışanı, 4. Yargı Paketine eklenmesini istedikleri taleplerini içeren dilekçeleri Adalet Bakanlığı'na gönderdi.
Aydın'da Türk Büro-Sen üyesi bir grup kamu çalışanı, yaptıkları basın açıklamasının ardından 4. Yargı Paketine eklenmesini istedikleri taleplerini içeren dilekçeleri Adalet Bakanlığı'na gönderdi. PTT Aydın Merkez Şubesi önünde gerçekleşen basın açıklamasına Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Rıdvan Naci Devli, Türk Büro-Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Kamil Taşkır ve Türk Büro-Sen üyesi kamu çalışanları katıldı.
Türkiye'de en çok tartışılan konuların başında adalet ve adaletin kararlarının geldiğini iddia eden Türk Büro-Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Kamil Taşkır, yaptığı açıklamada, "Her geçen gün artan suçlarla birlikte yeni kurulan adliye binalarına sürekli istihdam edilen memurlara rağmen adalet hizmetleri bir türlü sağlıklı bir yapıya kavuşturulamamıştır. Adalet çalışanları ağır iş yükü altında ezilirken; yetmezmiş gibi kazanılmış hakları tek tek ellerinden alınmaktadır. En zor şartlar altında çalışan kamu çalışanları adalet çalışanlarıdır. Buna rağmen maalesef ki, en çok hakkı yenen ve hor görülen kesim de bu kesimdir. Özellikle son yıllarda oluşturulan devasa adliye binaları içinde kaybolup giden ve ezilen adliye çalışanlarıdır. Adliye çalışanı adalet dağıtma hizmetini sunarken, kendisi içinde adalet talep etmektedir. Emeğin karşılığını ve onuru kırılmadan hizmet vermek, kendilerini için ayrımcılık değil herkes gibi eşit olmak istemektedir" dedi.
Adalet Bakanı ile görüşen bir grup hakim ve savcının taleplerini ilettiğini anımsatan Taşkır, "Adalet Bakanlığı'nın önümüzdeki günlerde 4. Yargı Paketini TBMM'ye göndereceği kamuoyuna yansımıştır. Türk Büro-Sen olarak 4. Yargı paketi içerisinde adliye çalışanlarının bazı ekonomik ve sosyal haklarının alınması için yeni bir çalışma başlattık. Adalet çalışanlarını bir bütün olarak gören sendikamız, yıpranma payını tüm çalışanların hak ettiğini, bu güne kadar adalette yapılan sınıf ayrımcılığı nedeniyle adalet çalışanlarının mağdur edildiğini ve çalışma barışının sağlanabilmesi için başta yıpranma payı olmak üzere; çalışanların ellerinden alınan fazla mesailerle, yıllardır talep ettiğimiz mübaşirler dahil Yardımcı Hizmet Sınıfında bulunan personelin Genel İdari Hizmetler sınıfına geçirilmesi için Türkiye genelinde imza kampanyası başlattık. Sayın Adalet Bakanına hitaben yazılan bu dilekçeler bugün tüm illerimizden Sayın Bakan'a gönderiliyor" diye konuştu.
Taşkır'ın açıklamasının ardından Türk Büro-Sen Aydın Şubesi üyelerinin adalet çalışanlarının fili hizmet zammından faydalandırılması, zorunlu olarak çalıştırılmasına rağmen verilmeyen fazla mesai ücretlerinin, kesilen servis ödeneklerinin bir an önce ödenmesini içeren dilekçeler Adalet Bakanlığına gönderildi.
(MB-İK)

12.02.2013 13:27:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT