1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kampüs Kameralarla İzlenecek

Kampüs Kameralarla İzlenecek

Kampüs Kameralarla İzlenecek
A+A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) kampüs içersinde çeşitli noktalarına yerleştirdiği 81 tane MOBESE kamera sisteminin açılışı gerçekleşti. Kampüs içersine kurulan kamera sistemleri ile aynı zamanda

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) kampüs içersinde çeşitli noktalarına yerleştirdiği 81 tane MOBESE kamera sisteminin açılışı gerçekleşti.
Kampüs içersine kurulan kamera sistemleri ile aynı zamanda kampüs içersindeki araçların hızları da tespit edilecek. Hız limitinin 50 kilometreyi geçen araçların sürücüleri de tespit edilerek güvenlik güçleri tarafından ceza yazdırılacak.
OMÜ Koruma ve Güvenlik Müdürlüğü binası içindeki Kampüs İzleme Merkezi (KİM) açılışını OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Emniyet Müdür Yardımcısı Erol İpek ve OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Ölmez gerçekleştirdi.
Açılış öncesi konuşan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, "Kurupelit kampüsünde 8 bin dönüme ulaşan bir arazimiz var. Çok sayıda da ormanımız var. Kampüsümüz çok büyük ve güvenliğimizin olmasına rağmen bu kampüste istenmeyen hırsızlık olayları da olabilir. Böyle bir tüm kampüsün caddelerini ve ormanlık alanlarını izleyecek bir sistem kuruldu. Toplam 4 tane hareketli kamera, 77 tane de sabit kamera ile kampüs izleniyor. Son teknoloji ile oluşturuldu. Çözünürlüğü yüksek, hız ölçümü yapabilen kameralar geldi. Artık kampüs içersinde araçlarda hız limiti uygulaması yapılacak. Uymayanlara da belli yaptırımlar, ceza puanı gerekirse de trafik cezası uygulanacak" dedi.
Konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleşti ve KİM gezildi.
(GKH-SLH-Y)

24.01.2013 15:52:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT