1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kamalak: "teşvik Adil Olmalı"

Kamalak: "teşvik Adil Olmalı"

Kamalak: teşvik Adil Olmalı
A+A-

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Teşvik adil olmalı, kentleri geriye değil ileriye taşımalıdır" dedi. Adana Sanayi Odası'nı ziyaret ederek sanayicilerin sorunlarını dinleyen Kama

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Teşvik adil olmalı, kentleri geriye değil ileriye taşımalıdır" dedi.
Adana Sanayi Odası'nı ziyaret ederek sanayicilerin sorunlarını dinleyen Kamalak, dengeli ve istikrarlı kalkınmanın önemli olduğunu söyledi.
Teşvik uygulamalarında gelişmişliğin hata olarak görülmemesi gerektiğini ifade eden Kamalak, "Teşvik uygulamaları adil olmalıdır. Geride olan iller mutlaka ileriye gitmeli ancak ilerdekiler de geriye düşürülmemelidir" diye konuştu.
ADASO Başkanı Sadi Sürenkök de, üç kez çıkarılan Teşvik Yasası uygulamalarından Adana'nın olumsuz ve derinden etkilendiğini vurguladı. Sürenkök, "2003 yılında kent ihracatının ithalatı karşılama oranı yüzde 102 iken yüzde 57'ye, sosyo-gelişmişlik endeksinde 8. sırada iken 2011 yılında 16. sıraya geriledi. Adana gerilemedi ama, teşvikten yararlanamadığı için diğer illerle aynı gelişme hızını gösteremedi" dedi.
(ADN-Y)

18.12.2012 11:21:16 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT