1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kalkınma Destekleri Hesaplara Yatırıldı Malatya

Kalkınma Destekleri Hesaplara Yatırıldı Malatya

Kalkınma Destekleri Hesaplara Yatırıldı  Malatya
A+A-

Malatya'da, 25 köy merkezinde ikamet eden çiftçilere kişi başı 375 TL tutarında katılım desteğinin, hesaplarına aktarıldığı bildirildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından konuyla il

Malatya'da, 25 köy merkezinde ikamet eden çiftçilere kişi başı 375 TL tutarında katılım desteğinin, hesaplarına aktarıldığı bildirildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, "Çiftlik Muhasebe Veri Ağı (ÇMVA) Projesi'ne kayıtlı il merkezine bağlı üç belde ile on ilçeye ait 25 köy merkezinde ikamet eden çiftçilere kişi başı 375 TL tutarında katılım desteği hesaplarına aktarılmıştır. 2012 yılı içerisinde Türkiye genelinde Tekirdağ, İstanbul, Bursa, İzmir, Konya, Nevşehir, Adana, Şanlıurfa, Samsun, Giresun, Erzurum ve Malatya olmak üzere toplam 12 ilde uygulanmakta iken, 01.01.2013 tarihinden itibaren il sayısı 23'e çıkarılmıştır. Malatya'da 67 çiftçi ile proje yürütülmektedir. Projeye dahil olma ve ayrılma gönüllülük esasına dayalı olup, kayıtlar yıllık yapılmaktadır. Proje gereğini yerine getiren kayıtlı çiftçilere 2012 yılı sonu itibariyle 375 TL destek yapılacağı öngörülmüştür. Bu öngörü doğrultusunda 375 TL katılım desteği, kayıtlı çiftçilerimizin T.C. Ziraat Bankası ÇKS hesaplarına aktarılmıştır" denildi.
Ayrıca, 2013 yılında devam edecek çiftçiler ve yeni katılacak çiftçilerle katılım anlaşmalarının imzalanmaya başlanıldığı da kaydedildi.
(NA-SO-Y)

21.01.2013 16:09:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT