1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Van'da

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Van'da

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Van'da
A+A-

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Van’ın Gevaş ilçesinde partisinin seçim bürosunun açılışını yaptı. Yılmaz, yerel seçimlerin önemine değinerek, "Bu seçim, Başbakan Erdoğan'a karşı olanlar ve Başbakanın yanında olanların referandumu olacaktır" dedi.


Bitlis'ten kara yoluyla Van'ın Gevaş ilçesine gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, seçim bürosunun açılışını yaptıktan sonra Belediye Başkan Adayı Sinan Hakan'ı tanıttı. Burada partililere hitap eden Bakan Yılmaz, seçimlerin artık bir referandum olacağını belirterek, “Bu seçim, Başbakan Erdoğan'a karşı olanlar ve Başbakanın yanında olanların referandumu olacaktır” dedi.


Seçimlerin huzur içinde geçmesini ve kan dökülmeden, şiddet olmadan yapılmasını temenni ettiklerini belirten Bakan Yılmaz, "Herkes oy kullansın ama kime verirse versin önemli değil. Bizim isteğimiz, huzur içinde bir seçim olmasıdır. Kimsenin iradesi üzerine baskı kurulmasın. Zaten böyle alınan bir oyun da kıymeti yoktur. Bazı partiler var, kendilerine oy vermeyenlere kızıyorlar ama biz öyle değiliz. Bu seçim çok önemli. 17 Aralık sonrası bu bir referandum. Bu referandumda Başbakanın yanında mı olacaksınız, yoksa onun karşısında mı? Çözüm sürecini mi yoksa onu bozmaya çalışanların yanında mı olacaksınız? Huzurun mu yoksa kaosun mu yanında olacaksınız? Eski Türkiye'nin mi yeni Türkiye'nin mi yanında olacaksınız. Bunun seçimi olacak" şeklinde konuştu.


Vatandaşların Gevaş'ta geçen yıl yapılan altyapı çalışması sonrası ilçenin çamurdan geçilemez hale geldiğini belirtmesi üzerine açıklama yapan Yılmaz, ilginç bir yorumda bulundu. Bakan Yılmaz, "Bana göre iki türlü çamur ve toz var. Birisi ihmalden kaynaklanan çamur ve toz vardır. Buna tepki gösterilir ama bir çamur ve toz var ki yatırımdan kaynaklanıyor. Gevaş'taki bu çamur yatırımdan kaynaklanıyor. Onun için anlayış gösterilmeli" ifadelerini kullandı.


Bakan Yılmaz, Kaymakam Nedim Akmeşe'yi makamında ziyaret ettikten sonra kara yoluyla Çatak ilçesine geçti.

A+A-

HABERE YORUM KAT