1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kaleşnikoflu Cinayet Davasında 20 Milyon Dolar Krizi

Kaleşnikoflu Cinayet Davasında 20 Milyon Dolar Krizi

Kaleşnikoflu Cinayet Davasında 20 Milyon Dolar Krizi
A+A-

Kocaeli Uzuntarla'daki bir benzin istasyonunda Kaleşnikof'la vurularak öldürülen Ali İhsan Kaya'nın cinayet davasında ilginç olaylar yaşandı. Mahkemeye tanık olarak gelen Hadi Özcan Ergenekon savcılar

Kocaeli Uzuntarla'daki bir benzin istasyonunda Kaleşnikof'la vurularak öldürülen Ali İhsan Kaya'nın cinayet davasında ilginç olaylar yaşandı. Mahkemeye tanık olarak gelen Hadi Özcan Ergenekon savcılarına ifade vereceği gerekçesi ile ifade vermezken, tutuksuz sanık İsmail H.'nin mektubu ise şoke etti.
Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada başka bir suçtan tutuklu bulunan sanık İsmail H.'nin mahkemeye gönderdiği mektup, öldürülen Ali İhsan Kaya'nın oğlu Mert Kaya'yı çılgına çevirdi. İsmail H., mahkemeye gönderdiği mektupta, "Cinayeti en başından bu yana bana yıkmaya çalışıyorlar. Mahkemenin bu işin altından kalkacağını sanmıyorum. Mert Kaya babasını kimin öldürdüğünü biliyor. Kendisi babası öldükten sonra Sedat Peker'le neden İstanbul'da görüştüğünü açıklasın. Kendisi İl Jandarma Komutanı olan Veli Küçük'ün odasında neden Sedat Peker'e 20 milyon dolar verdiğini, kız kardeşi ile birlikte neden Sedat Peker'le görüştüğünü açıklasın. Zaten babası öldükten sonra ve önceki mal varlığına bakıldığında da bu ortaya çıkar. Mert Kaya mahkemeyi kandırıyor. Kendisi babasını Sedat Peker'e öldürttü. Eğer açık verirse sonunun ne olduğunu da biliyor" ifadelerini kullandı.
Babasını öldürdüğü iddiaları bulunan mektupla ilgili mahkemeye konuşan Mert Kaya ise, "Ben o vatandaşı ilk kez mahkemede gördüm. Kendisi 7 yıl buraya geldi, gitti. En sonunda da, 'Davaya katılmak istemiyorum' dedi. Bu söyledikleri tamamen asılsızdır. Sedat Peker'le görüştüğümü söylüyor ama benim babam öldüğünde Sedat Peker cezaevindeydi. Devlet onu salıp benimle görüştürüyorsa da onu bilemeyeceğim. Sedat Peker'i ben de herkes gibi medyadan tanırım, Veli Küçük'ü birkaç kez görmüşlüğüm var" dedi.
Babasının ölümü öncesindeki ve sonrasındaki mal varlığının araştırılmasını isteyen Kaya, "Babam öldükten sonra ve öncesindeki mal varlığım araştırılsın, o zaman gerçek zaten anlaşılır. Ben iki üniversite bitirmiş insanım. Değil 20 milyon dolar, benim kimseye verilecek 2 dolarım bile yok. 8 senedir herkes bir şeyler bildiğini iddia ediyor, benim babam ölmüş ben hiçbir şey bilmiyorum. Ben kendimi burada izah etmekten utanıyorum. Sanık resmen beni hedef gösteriyor. Orada o gün ben de ölebilirdim" diye konuştu.
Mahkeme, savunmaların tamamlanmasının ardından Ergenekon davasından tutuklu bulunan sanık Veli Küçük'ün ifadesinin talimatla gönderilmesinin beklenmesine, mahkemede ifade vermeyen Hadi Özcan'ın İstanbul Cumhuriyet Savcısına vereceği ifadenin bir nüshasının mahkemeye gönderilmesine karar vererek mahkemeyi 7 Şubat tarihine erteledi.
Mahkeme çıkışında ise Mert Kaya, İsmail H. ilgili dava açıp açmayacağına avukatıyla görüştükten sonra karar vereceğini söyledi.
(UU-GS-Y)

06.12.2012 13:58:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT