1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kalebodur'a Çevre Etiketi

Kalebodur'a Çevre Etiketi

Kalebodura Çevre Etiketi
A+A-

Çanakkale'nin Çan ilçesindeki Kalebodur Fabrikası, seramik ürün gruplarında Çevresel Ürün Deklarasyonu almaya hak kazanan ilk Türk markası oldu. Alman İnşaat ve Çevre Birliği IBU (Institut Bauen un

Çanakkale'nin Çan ilçesindeki Kalebodur Fabrikası, seramik ürün gruplarında Çevresel Ürün Deklarasyonu almaya hak kazanan ilk Türk markası oldu.
Alman İnşaat ve Çevre Birliği IBU (Institut Bauen und Umwelt) tarafından onaylanan Çevresel Ürün Deklarasyonu EPD (Environmental Product Declarations) ile Kalebodur, tüm seramik ürünlerine "çevre etiketi" alan ilk Türk seramik markası olarak sektörde önemli bir adım attı. Yeni bir iş modeli benimsediklerini ve tüm işlere bütünsel bir bakış açısıyla yaklaştıklarını belirten Kale Grubu Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı İhsan Karagöz, "Enerji ve çevre ile ilgili sorumluluğumuzun farkındayız. Bu bakış açımızın merkezine yerleştirdiğimiz sürdürülebilirlik kavramıyla, kaynakların gelecek nesillere azalmadan, tam tersine geliştirilerek aktarılmasını hedefliyoruz. Bunun için ham madde alımından imalata, dağıtıma ve tüketici kullanımına kadar, yaşam döngülerinin her aşaması ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Enerji tasarrufuna yoğunlaşmış yatırımlarımız ile 2011 yılında tüm enerji girdilerimizde metrekare başına yüzde 10,4'lük bir tasarruf gerçekleştirdik. Bu başarılı çalışmalarımızın sonucunu olarak da Çevresel Ürün Deklarasyonları almaya hak kazandık. Attığımız bu adımla seramik sektöründe sürdürülebilir ürünlere olan ilgiyi artırmayı amaçlıyoruz" dedi.
(GD-ET)

04.02.2013 16:18:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT