1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kale Seramik Ve Çomü İş Birliği

Kale Seramik Ve Çomü İş Birliği

Kale Seramik Ve Çomü İş Birliği
A+A-

Çanakkale'nin Çan ilçesinde bulunan Kale seramik ARGE Merkezi Yöneticisi Yalçın Kılıç ve Kaleseramik Süreç Geliştirme Yöneticisi Nurcan Seyhan, ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi (FEF) Dekanı Prof. Dr. Ahmet

Çanakkale'nin Çan ilçesinde bulunan Kale seramik ARGE Merkezi Yöneticisi Yalçın Kılıç ve Kaleseramik Süreç Geliştirme Yöneticisi Nurcan Seyhan, ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi (FEF) Dekanı Prof. Dr. Ahmet Erdem'i makamında ziyaret etti.
Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eyüp Özdemir ve Çan Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sermet Koyuncu'nun da eşlik ettiği ziyarette, Kaleseramik ARGE Merkezi Yöneticileri, Kaleseramik ARGE ve Fen Edebiyat Fakültesi arasında işbirliği kurmak ve geliştirmek adına bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade ettiler. FEF Dekanı Erdem, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Erdem, "Temel bilimlerde yalnızca kuramsal veya mühendislere yol gösterici deneysel çalışmalar yapmak istemiyoruz. Artık sanayi ile doğrudan iş birliği içerisine girip teknoloji üretmek istiyoruz. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi olarak Çanakkale sanayisi ile teknoloji üretmek bizim temel amacımızdır. Bu bağlamda Kaleseramik ARGE'nin bize, temel bilimlere gelmesi çok önemlidir. Biz de önümüzdeki günlerde Kaleseramik ARGE'yi bölüm bölüm ziyaret edeceğiz ve kendimizi tanıtacağız. Paydaşlar olarak birbirimizi tanıyacağız ve önemli projelere imza atacağız. Daha şimdiden, işbirliğinin ilk aşamasında, Kaleseramik ARGE ve FEF Fizik ve Kimya Bölümleri arasında üç projenin temellerini attık" dedi.
(GD-YS)

04.01.2013 13:26:16 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT