1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kaldırımlar Buzlanmadan Küreniyor

Kaldırımlar Buzlanmadan Küreniyor

Kaldırımlar Buzlanmadan Küreniyor
A+A-

Kar yağışı başlar başlamaz ekiplerini seferber eden Çankaya Belediyesi, yol açma çalışmalarının ardından kaldırım temizleme çalışmalarına başladı. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın kasım ayı

Kar yağışı başlar başlamaz ekiplerini seferber eden Çankaya Belediyesi, yol açma çalışmalarının ardından kaldırım temizleme çalışmalarına başladı.
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın kasım ayı sonunda basın toplantısı ile duyurduğu 'Karla Mücadele Eylem Planı', hafta başında kar yağışı ile birlikte işlemeye başladı. Kar yağışının başlamasından itibaren ekiplerini seferber eden Başkan Tanık, gece boyunca hem kriz masasında hem de sokaklarda çalışmaları yerinde denetledi. Çankaya Belediyesi karla mücadele ekipleri, kar kaplı yollara anında müdahale ettikten sonra özellikle kentin merkezindeki yoğun bölgelerde kaldırımlarda kar küreme ve tuzlama çalışmalarına hız verdiler. Kaldırımların tuzlanmasında özel donanımlı kaldırım tuzlama araçları ve solüsyon kullanan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinde bulvar, cadde ve sokak kaldırımlarını buz tutmadan kardan arındırdılar. Küreme, tuzlama ve solüsyon ekipleri, sonrasında yine Bahçelievler, Ayrancı, Gaziosmanpaşa gibi çalışma alanlarındaki caddelerden başlayarak sokak kaldırımlarına müdahale ettiler. Yoğun yağış alan ve kış soğuğunu en yoğun yaşayan yerlerden biri olan Dikmen ve Oran bölgelerinde koordineli biçimde çalışarak kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdüren ekipler, vatandaşların sokak başlarına yerleştirilen tuz varillerini kullanarak kapı önlerini donmadan süpürüp, tuzlayarak kendilerine yardımcı oldukları için teşekkür ettiler.
(BK-CC-Y)

10.01.2013 11:21:51 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT