1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kalbi Duran Polis Memuru Ambulans Helikopter İle Gata'ya Sevk Edildi

Kalbi Duran Polis Memuru Ambulans Helikopter İle Gata'ya Sevk Edildi

Kalbi Duran Polis Memuru Ambulans Helikopter İle Gataya Sevk Edildi
A+A-

Samsun Emniyet Müdürlüğü önünde kalbi durunca kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Yakup Alay, ambulans helikopt

Samsun Emniyet Müdürlüğü önünde kalbi durunca kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Yakup Alay, ambulans helikopter ile GATA'ya sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre, 15 yıldır Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru Yakup Alay'ın (51), 14 gün önce Samsun Emniyet Müdürlüğü binası önünde kalp krizi geçirmiş ve duran kalbi kaldırıldığı Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalıştırılmıştı. 14 gündür yoğun bakım servisinde bilinci kapalı solunum cihazına bağlı olan Yakup Alay'ın yaşam belirtilerinin artması ve tedaviye olumlu cevap vermesi üzerine Yoğun Bakım Sorumlusu Doç. Dr. Zahide Doğanay'ın yetkililer nezdinde Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) ile kurulan konsensüs neticesinde buraya sevkine karar verildi. Tedavisini GATA'da sürdürecek olan Trabzon Şalpazarı nüfusuna kayıtlı polis memuru Yakup Alay, bugün Sağlık Bakanlığı'na ait 112 ambulans helikopter ile GATA'ya gönderildi.
Ambulansla helikopter pistine götürülen Yakup Alay, ailesi, yakınları ve meslektaşları tarafından Ankara'ya uğurlandı.
(MAY-SLH-Y)

14.02.2013 17:47:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT