1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kahta'da Köy Okulu Öğrencileri Yararına Kermes Açıldı

Kahta'da Köy Okulu Öğrencileri Yararına Kermes Açıldı

Kahtada Köy Okulu Öğrencileri Yararına Kermes Açıldı
A+A-

Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Narince Köyü İlk ve Ortaokulu tarafından, SBS kursuna katılan öğrencilerin kaynak kitap ihtiyacını karşılamak amacıyla kermes düzenlendi. Kahta Kaymakamı Metin Esen

Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Narince Köyü İlk ve Ortaokulu tarafından, SBS kursuna katılan öğrencilerin kaynak kitap ihtiyacını karşılamak amacıyla kermes düzenlendi.
Kahta Kaymakamı Metin Esen, köy okulu yöneticileri tarafından Kahta ilçe merkezinde düzenlenen kermesi ziyaret etti. İki gün süren kermesin açılışını yapan Kaymakam Esen, daha sonra kermesi gezerek bilgi aldı. Kermeste öğretmenler ve öğrenci velileri tarafından hazırlanan yiyecekler ve içecekler satıldı. Etkinliğe, Kaymakam Metin Esen'in yanı sıra; Milli Eğitim Müdürü Sadun Kılınç, Emniyet Müdürü Ercan Eser başta olmak üzere birçok vatandaş, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı. Okul Müdürü Mehmet Turan kermesle ilgili verdiği bilgide, amaçlarının SBS'ye hazırlanan ve maddi durumları iyi olmayan öğrencilere kaynak kitap almak olduğunu ifade etti. Turan, kermese katılıp desteklerini esirgemeyen başta Kaymakam Metin Esen olmak üzere, tüm daire amirlerine, Kahta halkına ve eğitim camiasına teşekkür etti.
(Şİ-SO-Y)

31.01.2013 11:24:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT