1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kahta'da Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi

Kahta'da Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi

Kahtada Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi
A+A-

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde AK Parti Yönetimi ve Kızılay Derneği tarafından ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenlendi. Eski Kahta Devlet Hastanesi önüne gelen Kızılay'a ait kan toplama aracı, vatand

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde AK Parti Yönetimi ve Kızılay Derneği tarafından ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Eski Kahta Devlet Hastanesi önüne gelen Kızılay'a ait kan toplama aracı, vatandaşlardan kan topladı. Belediye hoparlörlerinden de anonslar yapılarak vatandaşlar kan bağışına davet edildi. AK Parti Kahta İlçe Başkanı Reşat Turanlı ve yönetim kurulu üyeleri, kan toplama merkezine giderek kan verdi.
AK Parti Kahta İlçe Başkanı Reşat Turanlı, kan vermenin hayat kurtardığına dikkat çekerek, "Kan vermek gerçekten çok önemlidir. Biz de AK Parti yönetimi olarak bu kampanyaya ortak olduk. Yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte bugün buraya kan vermeye geldik. Vatandaşlarımızın da buraya gelerek kan vermelerini istiyoruz. Günün birinde herkese kan lazım olabilir. Bu bilinçle hareket ederek kan vermenin ne kadar önemli olduğunu görebiliyoruz. Kampanyaya destek veren ve yanımızda bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.
Kızılay Derneği Kahta Şube Başkanı Osman Bozkurt da, ilçede düzenli olarak kan toplama kampanyası düzenlediklerini ifade ederek, "Bazı kurumlarla birlikte bu kampanyaları yürütüyoruz. Daha önce Kahta'da iyi derecede kan topladık. Vatandaşlarımızın ilgisinden memnunuz. Zamanla bir bilinçlenme oluşuyor. AK Parti yönetimine de kampanyaya verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
(Şİ-OK-Y)

18.01.2013 14:08:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT