1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kahta'da Anadolu Gençlik Dergisi Temsilciliği Açıldı

Kahta'da Anadolu Gençlik Dergisi Temsilciliği Açıldı

Kahtada Anadolu Gençlik Dergisi Temsilciliği Açıldı
A+A-

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Anadolu Gençlik Dergisi temsilciliği açıldı. 28 Şubat Darbesi sonrası kapatılan, Milli Gençlik Vakfının devamı niteliğindeki Anadolu Anadolu Gençlik Dergisi Temsilciliğini

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Anadolu Gençlik Dergisi temsilciliği açıldı.
28 Şubat Darbesi sonrası kapatılan, Milli Gençlik Vakfının devamı niteliğindeki Anadolu Anadolu Gençlik Dergisi Temsilciliğini açtı. Türkiye'de Milli Gençlik Vakfı misyonunun devam etmesini sağlamak amacıyla kurulan Anadolu Gençlik Derneği, Kahta'da da faaliyetlerini yürütebilmesi için bir grup genç tarafından Anadolu Gençlik Dergisi adıyla kuruldu.
Amaçları hakkında bilgi veren yönetim kurulu üyesi Abdullah Kılıç yaptığı konuşmada," Hedef kitle olarak Kahta gençliğini esas alan Anadolu Gençlik Dergisi temsilciliği, gençleri şu an bulundukları maddi ve manevi erozyondan korumak için yeniden sahaya indi. Bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil; imanlı gençliğidir gerçeğiyle yola çıktık. Bu yolda elimizden geleni ortaya koyacağız. İlk olarak her haftanın salı günü yatsı namazını müteakiben Asr-ı Saadet Sohbetleri düzenleyeceğiz. Değerli hocalarla gençleri bir araya getirmek ve okuyan, okuduğunu anlayan ve onunla amel eden bir gençlik oluşturma hedefinde olacağız. Genç, inancı ve ideali uğruna fedakarlık yapabilendir düsturuyla hareket ettiklerini ve edeceğiz. Anadolu Gençlik Dergisi Temsilciliği Kahta'da yeniden iyinin, güzelin, doğrunun, adil ve faydalı olanın hakim olması için çalışacaktır. Geçmişte Milli Gençlik Vakfı bünyesinde emek sarf etmiş tüm arkadaşlarımızı ve bu hizmet kervanında nefer olmak isteyen tüm halkımızı Sıddık Camisi karşısındaki dergi temsilciliğimize davet ediyor ve bize destek olmaya çağırıyoruz" dedi.
(Şİ-ÖK-Y)

21.01.2013 09:45:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT