1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kahramanmaraş'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yılı Etkinlikleri

Kahramanmaraş'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yılı Etkinlikleri

Kahramanmaraşın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93. Yılı Etkinlikleri
A+A-

İstanbul'da yaşayan Kahramanmaraşlılar düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yılı nedeniyle düzenlenen bir organizasyonda bir araya geldi. İstanbul'da faaliyet gösteren Kahramanmaraş ili dernekleri Fati

İstanbul'da yaşayan Kahramanmaraşlılar düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yılı nedeniyle düzenlenen bir organizasyonda bir araya geldi.
İstanbul'da faaliyet gösteren Kahramanmaraş ili dernekleri Fatih Ali Emiri Kültür Merkezinde düzenledikleri bir organizasyon ile Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yılını kutlayarak birlik mesajı verdi. Programa, yazar Vehbi Vakasoğlu, Türk Halk Müziği sanatçısı Hilmi Şahballı da katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda dernek başkanları kendilerini tanıtarak kısa birer konuşma yaptı. Programda yönetmen Yücel Çakmaklı'nın yönettiği, Birinci Dünya Savaşı'nda Maraş şehrini işgal eden Fırınsızlara karşı isyanı başlatan Sütçü İmam'ın hayatının anlatıldığı 'Sahibini Arayan Madalya' adlı filmden kısa bir bölüm izlendi. Film gösteriminin ardından konuşan yazar Vehbi Vakkasoğlu, "Değerli hemşerilerim biraz önce dernek başkanlarımız bir araya gelip sahnede saf tuttular. Birlik ve beraberliklerini gösterdiler. Mesele bitmiştir. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın, devam ettirsin. Avrupa Birliğine gireceğiz. Tabii girelim ama değerlerimizi koruyup girelim. Af edelim ama intikam peşinde olmayalım. Bu hatıralar kafamızın bir kenarında kalsın, yoksa biz girdiğimiz oraya benzeriz. Gittiğimiz gibi kalmadıktan sonra bu yüreği oraya taşıyalım da belki orda yürek sahibi olanlar çıkacaktır. Dolaysıyla bu toplantı sadece Kahramanmaraş'ı temsil eden bir toplantı değil. Artık bütün ayrı gayrımızı bir kenara koymanın zamanıdır. Dostça kucaklaşmalıyız" diye konuştu.
Program şiir, tiyatro gösterisi ve müzik dinletisi ile son buldu
(İK-AU-ÖZ-Y)

13.02.2013 00:14:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT