1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kağızman'da Köy Okulları'nın Durumu İçler Acısı

Kağızman'da Köy Okulları'nın Durumu İçler Acısı

Kağızmanda Köy Okullarının Durumu İçler Acısı
A+A-

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde köy okullarında eğitim şartları kış mevsimi ile birlikte çok daha zor şartlar altında yapılabiliyor. Gerekli ekipmanlara sahip olmayan Kağızman'ın köy okullarında

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde köy okullarında eğitim şartları kış mevsimi ile birlikte çok daha zor şartlar altında yapılabiliyor. Gerekli ekipmanlara sahip olmayan Kağızman'ın köy okullarında öğretmenler okul ihtiyaçları ve daha iyi şartlarda eğitim için destek bekliyor.
Çoğu ilçe merkezine oldukça uzakta olan dağ köylerindeki okul öğretmenleri yetkilerden yardım bekliyor. Kış şartları oldukça zor geçen dağ köylerinde sürekli ilçeye gelmenin zor olduğunu söyleyen öğretmenler okulda yetirence eğitim ve öğretim ekipmanlarının olmayışının eğitimin verimsiz devam etmesine neden olduğunu belirtiyorlar. Birçok masrafı ceplerinden karşılayan köy öğretmenleri eğitim için gerekli donanımın devlet tarafından karşılamasını istiyorlar. Birçok dağ köyünde öğretmen lojmanı bulunmadığını kendi imkanları ile her gün ilçeye gidiş geliş yapan öğretmenler servis ücretlerini karşılamakta zorluk çekiyorlar. Özellikle sözleşmeli görev yapan öğretmenler maaşlarının yetersiz olduğunu bunun üzerine okulun araç ve gereçlerine de harcama yapan köy öğretmenleri yetkilerden köy okullarına gerekli önemi göstermelerini istediler.
(SÇ-AT-Y)

19.12.2012 14:19:31 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT