1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kafkasya Ve Rumelililerden Altepe'ye Hizmet Teşekkürü

Kafkasya Ve Rumelililerden Altepe'ye Hizmet Teşekkürü

Kafkasya Ve Rumelililerden Altepeye Hizmet Teşekkürü
A+A-

Orhangazi Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile Birleşik Kafkasya Derneği yönetimi, yaptığı hizmetler dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye teşekkür etti. Orhangazi Ru

Orhangazi Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile Birleşik Kafkasya Derneği yönetimi, yaptığı hizmetler dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye teşekkür etti.
Orhangazi Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Durmuş, son kongrede göreve gelen yeni yönetimiyle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi ziyaret etti. Konuklarını Gönül Dostları Sofrası Sosyal Tesisleri'nde ağırlayan Başkan Altepe, Büyükşehir sınırlarının il sınırı olmasının ardından 1 yıl sonra Orhangazi'de de her türlü yatırımın Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirileceğini söyledi. Bursa'nın özellikle Büyükşehir sınırları dışına hizmet götürme noktasında yasanın hazırlık safhasında bile örnek gösterildiğini dile getiren Başkan Altepe, "Biz hizmet sınırlarımızın dışında olmasına rağmen, Keles, Orhaneli, Harmancık, Büyükorhan, Orhangazi, İznik, Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerinin belde ve çeşitli köylerine zaten bugüne kadar çeşitli hizmetleri götürdük. Ancak il sınırının büyükşehir sınırı olmasıyla birlikte büyük yatırım gerektiren başta altyapı olmak üzere her türlü hizmeti daha verimli şekilde götürebileceğiz. İznik gölünün temizliğinden turizme açılmasına, Keramet'teki sıcak suların değerlendirilebileceği tesislerin yapımına kadar her alanda yatırımlar yapabileceğiz. Bu çalışmaları hayata geçirirken, Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği başta olmak üzere Orhangazi'deki tüm sivil toplum kuruluşlarıyla da işbirliği içerisinde olacağız" diye konuştu.
Orhangazi Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Durmuş da Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarını yakından takip ettiklerini belirterek, kente kazandırdığı hizmetler nedeniyle Başkan Altepe'ye teşekkür etti. Başkan Altepe, günün anısına Bursa'nın sembolü çakılardan hediye etti.
Birleşik Kafkasya Derneği Başkanı Ferruh Kaya da dernek yönetimiyle birlikte Başkan Altepe'yi ziyaret etti. Kaya, Bursa'nın her türlü etnik kökene sahip vatandaşların bir arada ve sorunsuz bir şekilde yaşadığı bir kent olarak yeni anayasa hazırlık sürecinde model olabilecek bir kent olduğunu söyledi.
Başkan Altepe, Balkanlar'da olduğu gibi Kafkaslara yönelik bölgesel kültürlerin yaşatılmasının önemli olduğunu hatırlatarak, Birleşik Kafkasya Derneği ile birlikte ortak çalışmalara her zaman hazır olduklarını vurguladı.
(MŞ)

12.02.2013 13:34:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT