1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kafkas Derneği'nden Başkan Dündar'a Ziyaret

Kafkas Derneği'nden Başkan Dündar'a Ziyaret

Kafkas Derneğinden Başkan Dündara Ziyaret
A+A-

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Birleşik Kafkasya Derneği yöneticilerini kabul etti. Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Başkan Dündar'a nezaket ziyaretinde bulunan Bursa Birleşik

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Birleşik Kafkasya Derneği yöneticilerini kabul etti.
Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Başkan Dündar'a nezaket ziyaretinde bulunan Bursa Birleşik Kafkasya Derneği Başkanı Avukat Ferruh Kaya, derneğin faaliyetlerini anlattı. Türkiye'ye yayılmış olan Kafkas kökenli vatandaşların çok geniş bir yelpaze oluşturduğunu, Adıge, Abhaz, Çeçen, Oset, Karaçay gibi hangi etnik gruba ait olursa olsun dernek çatısı altında bir araya geldiklerini ifade eden Kaya, "Birleşik Kafkasya Derneği olarak, kültürel faaliyetlerimizin yanı sıra, sosyal yapı içerisinde ülkesinin bölünmez bütünlüğü adına irade koyan bir yapıya sahibiz. Etnik temelden çok, kültürel yapımızı ön plana çıkartan bir derneğiz. Kendi kültürümüzü korumak adına da, devletin desteğine ihtiyacımız var" dedi.
Yeni yönetime ve görevlerinde başarılar dileyen Başkan Mustafa Dündar, bu tür derneklerin Türkiye'nin gelişimine katkı sağlayan çok önemli sivil toplum kuruluşları olduğunu belirtti. Belediye olarak, bu tür STK'lara her türlü desteği verdiklerini ifade eden Başkan Dündar, "Bursa, Türkiye'deki farklı kültürlerden gelen insanların bir arada huzur içinde yaşayabildiği çok önemli bir merkez. Bizler, Osmangazi Belediyesi olarak, kültürel zenginliklerimizi yaşatmak adına, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ortak çalışmalar yürüteceğiz" dedi.
(MŞ)

29.01.2013 15:11:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT