1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kafatasındaki Delik Başarılı Ameliyatla Kapatıldı

Kafatasındaki Delik Başarılı Ameliyatla Kapatıldı

Kafatasındaki Delik Başarılı Ameliyatla Kapatıldı
A+A-

Karabük'te hizmet veren Özel Medikar Hastanesi başarılı ameliyata daha imza atarak, kafatasında oluşan delik başarılı operasyonla kapatıldı. İstanbul'da yaşayan ve 4 yıl önce Cerrah Paşa Tıp Fakült

Karabük'te hizmet veren Özel Medikar Hastanesi başarılı ameliyata daha imza atarak, kafatasında oluşan delik başarılı operasyonla kapatıldı.
İstanbul'da yaşayan ve 4 yıl önce Cerrah Paşa Tıp Fakültesinde, burunda beyinden sarkan kisitik kitle saptanan ve ameliyat önerilen Hanife Irmak isimli hastaya Medikar Hastanesi doktorları tarafından, yapılan tetkikler sonucunda, Kranial Ansefalosel teşhisi (doğuştan kafatasında oluşan bir deliğin kapanmaması sonucu beynin bir kısmının delikten uzaması durumu) konuldu. Beyin Cerrahı Op. Dr. Gültekin Erdoğan, Kulak Burun Boğaz Bölümü Op. Dr. Burcu Üçkan ve Plastik Cerrah Op. Dr. Ali Üçkan'ın ekip olarak gerçekleştirdikleri başarılı ameliyatın ardından sağlığına kavuşurken, kafatasındaki delik ise kapatıldı. Şifa ile taburcu edilen Hanife Irmak'ın sağlık durumunun çok iyi olduğunu belirten Medikar Hastanesi doktorları, bu tip rahatsızlıkların görüldüğünü ve genelde bebeklik dönemlerinde müdahale edildiğini Hanife Irmağın durumuna nadir rastlandığını belirttiler . Hanife Irmak taburcu olurken kendisini çok iyi hissettiğini söyleyerek doktorlarına teşekkürlerini iletti.
(YE-SA)

09.02.2013 18:20:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT