1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "kadınya" İli İstediler

"kadınya" İli İstediler

kadınya İli İstediler
A+A-

Şefkat-Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan, şiddete maruz kalan kadınlarla birlikte Konya-Ankara Karayolu üzerinde boş bira arazide tecavüzcülerin, katillerin ve şiddet uygulayanların giremeyeceği 82. i

Şefkat-Der Genel Başkanı Hayrettin Bulan, şiddete maruz kalan kadınlarla birlikte Konya-Ankara Karayolu üzerinde boş bira arazide tecavüzcülerin, katillerin ve şiddet uygulayanların giremeyeceği 82. il olarak "Kadınya"nın kurulmasını isteyerek tabela dikti.
Şefkat-Der Konya'da ilginç bir eyleme daha imza attı. Şiddete uğrayan kadınlarla birlikte Konya-Ankara Karayoluna giden derneğin genel başkanı Hayrettin Bulan, 82. il için tabela dikti. Kadınya adını verdikleri şehre katiller, tecavüzcüler ve şiddet uygulayanların giremeyeceğini belirten yazılar dikkat çekti. Kadınlarla birlikte tabelayı diken Hayrettin Bulan, "Yeter artık ya kadın cinayetlerini önleyin, yada 'Kadınya' adıyla şiddet yönünden risk altındaki kadınlar için kadınların öldürülmeyeceği bir bölge veya çok korunaklı özel şartlarda 82. ili oluşturun. Oluşturulacak bu il'e de Vali, Emniyet Müdürü ile eğitim ve sağlık gibi konularda kadınları atayın. İçeride silahsız 250 güvenlik görevlisi, dışarıda ise silahlı 500 güvenlik görevlisi olsun. Kadınya'da üniversite dahil, ilköğretim, lise, hastaneler, fabrikalar, sosyal alanlar ve kamu hizmetlerinin sağlanacağı yerler olsun. Bir il'de ne varsa burada o da olsun. Şuanda 50 bin nüfuslu olarak hesapladığımız Kadınya ilinin maliyetinin F1 pisti ve Arena stadyumu kadar olacaktır. Bu rakam yaklaşık 750 milyon liradır. Konuyla ilgili TBMM Başkanlığına 7 Şubat tarihinde resmen başvurumuzu gerçekleştireceğiz" dedi.
(HİV-İP-Y)

03.02.2013 15:34:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT