1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kadınların Kurslara İlgisi Artıyor

Kadınların Kurslara İlgisi Artıyor

Kadınların Kurslara İlgisi Artıyor
A+A-

Diyarbakır Bağlar İlçe Belediyesi Kardelen Kadınevi'nde kadın istihdamı ve meslek edindirme projeleri kapsamında kuaförlük, biçki-dikiş kursları devam ediyor. Meslek edindirme projeleri kapsamında 25

Diyarbakır Bağlar İlçe Belediyesi Kardelen Kadınevi'nde kadın istihdamı ve meslek edindirme projeleri kapsamında kuaförlük, biçki-dikiş kursları devam ediyor. Meslek edindirme projeleri kapsamında 25 kadın kuaförlük, 12 kadın ise biçki dikiş eğitimi görüyor.
Kadınevinde toplumsal cinsiyet, kadın insan hakları, kadın sağlığı, iletişim, kadına yönelik şiddet, konulu seminerlerin yanı sıra açık öğretim, ilköğretim ve lise, sertifikalı bilgisayar, hızlandırılmış bilgisayar, halk dansları, okul öncesi eğitimi, Kürtçe okuma yazma, resim kursları verilmekte. Kurslara ilişkin bilgi veren Kardelen kadınevi yetkilileri, bu kursların Mart ayına kadar devam edeceğini, yeni dönemle birlikte yeni başvurular alacaklarını söyledi. Yetkililer, gençlere meslek kazandıracak kurslar açmaya çalıştıklarını, genç kadınların kursları bitirdikten sonra kolay iş bulabilmelerini hedeflediklerini ifade etti. Kurslara katılarak kuaförlük ve biçki-dikiş mesleğini öğrenmeye çalıştıklarını söyleyen kursiyerler ise sonuçtan çok memnun olduklarını ifade ettiler. Bu imkanları sağlayan belediyeye teşekkür eden kursiyerler kendilerini geliştirme imkanı buldukları için şanslı olduklarını dile getirdi.
(ÜN-YRT-AŞ-Y)

07.02.2013 14:06:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT