1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kadınlara Ücretsiz Kanser Tarama Testi

Kadınlara Ücretsiz Kanser Tarama Testi

Kadınlara Ücretsiz Kanser Tarama Testi
A+A-

Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından kadınlar ücretsiz kanser tarama testinden geçiriliyor. Toprakkale'de ikamet eden kadınlara, kolon,

Osmaniye'nin Toprakkale ilçesinde Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) tarafından kadınlar ücretsiz kanser tarama testinden geçiriliyor.
Toprakkale'de ikamet eden kadınlara, kolon, meme ve rahim ağzı kanserinin erken teşhisi için test yapılıyor. Kadınlara ayrıca kendi kendine meme muayenesi öğretiliyor ve mamografi çekimi yapılıyor.
Osmaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesindeki KETEM'de gerçekleştirilen taramadan geçen kadınların sayısının bini bulacağı tahmin ediliyor.
Toprakkale Belediyesi de ilçede ikamet eden kadınların ücretsiz araçlarla ulaşımını sağlıyor.
Projede görevli doktorlardan Mehmet Koca, kanserin erken tanı ile tedavi edileceğini vurgulayarak, "Bu projeler halkın kanser konusunda duyarlılığını artırması açısından çok önemlidir. En büyük görevde insanın kendisine düşüyor. Özellikle kadınlarımız sağılığına sahip çıksın, taramalarını yaptırsın, ümit ediyoruz ki kanser hastaları azalsın" dedi.
(ADN-Y)

18.02.2013 12:22:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT