1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kadınlara Beslenme Tüyoları

Kadınlara Beslenme Tüyoları

Kadınlara Beslenme Tüyoları
A+A-

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım'a kazandırılan Hanımlar Lokali, sağlık seminerleriyle kadınları bilgilendirmeye devam ediyor. Hayat Hastanesi'nde görev yapan Diyetisyen Merve Şanlı,

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım'a kazandırılan Hanımlar Lokali, sağlık seminerleriyle kadınları bilgilendirmeye devam ediyor.
Hayat Hastanesi'nde görev yapan Diyetisyen Merve Şanlı, Hanımlar Lokali'nde kadınlara beslenme konusunda bilgiler verdi. 'Her Yönüyle Şişmanlık' adlı bir sunum yapan Şanlı, şişmanlığın çeşitli kıstasları olduğunu belirtti. Obezitenin ilk sebebinin hareket yetersizliği olduğunu söyleyen Şanlı, metabolik problemlerin de şişmanlığa yol açtığını belirterek, "İlaç kullanmak, sık hamile kalmak, ailede obezite olması gibi faktörler şişmanlığa sebep olur. Fazla kilolarla birlikte birçok hastalık da kişide kendisini gösterebilir. Şişmanlıkla mücadele edersen tüm hastalıklarla mücadele etmiş olursun. Amaç sadece kilo vermek olmamalı, sağlığı koruyarak kilo verilmesi hedeflenmelidir. Diyet yapmak bazen aylarca hatta yıllarca sürebilir, bu yüzden de kesin bir kararla diyete başlanmalıdır" diye konuştu.
Diyet sürecinde yaşanabilen sorunlara da değinen Şanlı, "Su içmeden, meyve yemeden enerjik olmayı beklemeyin. Günde iki litre su içmeyi ve belli ölçüde meyve yemeyi tavsiye ediyoruz. Her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi meyvenin de fazlası zararlıdır. Özellikle kaloriferli evlerde bol su içmek gerekiyor" dedi.
Herkesin yaşam şekline ve beslenme alışkanlıklarına göre diyet programı belirlenmesi gerektiğini hatırlatan Şanlı, uzmana danışmadan diyet yapmanın yanlış olduğunu vurguladı.
(MŞ)

25.01.2013 14:04:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT