1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kadınlar Şiddete Karşı 14 Şubat'ta Dans Edecek

Kadınlar Şiddete Karşı 14 Şubat'ta Dans Edecek

Kadınlar Şiddete Karşı 14 Şubatta Dans Edecek
A+A-

Sende 1 Ol Mersin Bileşeni üyesi kadınlar, 14 Şubat Kadınlar Günü'nde 'kadına şiddete karşı' dans edecekler. Bugün öğle saatlerinde Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi önü

Sende 1 Ol Mersin Bileşeni üyesi kadınlar, 14 Şubat Kadınlar Günü'nde 'kadına şiddete karşı' dans edecekler.
Bugün öğle saatlerinde Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi önünde bir araya gelen 25 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcisinin oluşturduğu Sende 1 Ol Mersin Bileşeni üyesi kadınlar, 14 Şubat'ta 'kadına şiddet karşı' dans edeceklerini açıkladılar. Burada grup adına açıklamalarda bulunan Nursevim Aksoy, dünyada her 3 kadından birinin şiddet gördüğünü iddia etti. Kadına şiddete dikkat çekmek için bu dans eylemini düzenleyeceklerini ifade eden Aksoy, "Dünya çapında 1 Milyar kadının şiddet görmesini izlemek istemediğimiz için 14 Şubat 2013'te sınır ötesi bir birliktelik ile tüm yeryüzünde kadına şiddete karşı dans ederek ayaklanıyoruz, başkaldırıyoruz, yükseliyoruz. 'Yükselme' adı verilen eyleme 160 ülkenin kadınları ile beraber Türkiye'den de 1 Milyon kadının katılması hedefleniyor. Bizlerde Mersin'de, topluma yön veren ve önderlik eden STK temsilcileri olarak, Sende 1 Ol Mersin Bileşenini oluşturduk" dedi.
Dans etse de etmese de bütün kadınları bu eyleme beklediklerini belirten Aksoy, "Kadına şiddete yasalar göz yumuyor. Kadına şiddete toplum göz yumuyor. Kadına şiddete aileler göz yumuyor. Kadına şiddete töreler göz yumuyor. Bu yüzden kadınlar olarak biz bir olmalıyız. 14 Şubat 2013 günü Enteller Caddesi'nde gerçekleştireceğimiz dans eylemine tüm Mersinlileri bekliyoruz" diye konuştu.
(KRY-ÖK-Y)

12.02.2013 13:47:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT