1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kadınlar Şiddete Dansla 'hayır' Diyecek

Kadınlar Şiddete Dansla 'hayır' Diyecek

Kadınlar Şiddete Dansla hayır Diyecek
A+A-

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 14 Şubat'ta Çınar Meydanı'nda dans ederek 'Kadına Şiddete Hayır' diyecek. Denizli Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Kılınç, yönetim kurulu üyeler

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 14 Şubat'ta Çınar Meydanı'nda dans ederek 'Kadına Şiddete Hayır' diyecek.
Denizli Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Kılınç, yönetim kurulu üyeleri Ayşe Gökşin, Ayten Baytiyar, Nezahat Tekin, Fedan Çığman ve Nimet Gökçe'nin katılımı ile düzenlediği basın toplantısında kadına yönelik şiddeti ele aldı. Dünyada her üç kadından birinin en az bir kere şiddet gördüğünü, taciz edildiğini ya da tecavüze uğradığını belirten Kılınç, "14 Şubat 2013 günü dünyanın dört bir yanında kadınlar 'Şiddete Hayır' diyecek.Toplam 160 ülkenin katılacağı eylemde, kadınlar dans ederek şiddete hayır diyecek. O gün kadınlar tek yürek olacak. Dünya kadınları arasındaki bağ güçlenerek, sınır ötesi bir dayanışma olacak. Amaç 1 milyar kadını sokağa dökebilmek. Türkiye'den de 1 milyon kadının katılımı beklenmektedir. Denizli'deki kadınlarımızı, kızlarımızı 14 Şubat günü, saat 12.00'de Denizli Belediyesi'nin önünde bekliyoruz" dedi.
(EV-SK-Y)

07.02.2013 15:37:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT