1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kadınlar Seçme Ve Seçilme Hakkını Kutladı

Kadınlar Seçme Ve Seçilme Hakkını Kutladı

Kadınlar Seçme Ve Seçilme Hakkını Kutladı
A+A-

Türk Kadınlar Birliği üyeleri, Türk kadınına 5 Aralık 1934 de verilen seçme ve seçilme hakkını Denizli'de kutladı. Türk Kadınlar Birliği tarafından her yıl değişik bir ilde yapılan Türk kadınına se

Türk Kadınlar Birliği üyeleri, Türk kadınına 5 Aralık 1934 de verilen seçme ve seçilme hakkını Denizli'de kutladı.
Türk Kadınlar Birliği tarafından her yıl değişik bir ilde yapılan Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesi ile ilgili kutlamalar bu yıl Denizli'de yapıldı. Türkiye'nin değişik illerinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden Denizli'ye gelen 550 kadın, sabah erken saatlerde Denizli Belediyesi önünde toplandı. Ellerinde Türk ve KKTC bayrakları taşıyan kadınlar Gazi Bulvarı boyunca yürüyüşe geçti. Yol boyunca Denizli Belediyesi bandosu eşliğinde yürüyen kadınlara başka kadınlarda alkışlarıyla destek verdi. Denizli Valiliğine gelen Türk Kadınlar Birliği üyeleri, burada Atatürk anıtına çelenk koydu. Burada bir konuşma yapan Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Sema Kendirci Uğurman, Atatürk'e çok şey borçlu olduğunu belirterek "Ata'mıza söz veriyoruz. Biz kadınlar daima armağanı olan güzel ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için onun ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucuları olacağız. Bunun için Türkiye Cumhuriyeti'nin çağdaş, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti ilkelerini koruyarak yaşamın her alanında eşit katılım ve eşit temsilimizin sağlanması ve elde ettiğimiz hakların korunması ve geliştirilmesi için her türlü demokratik mücadelenin içinde olacağız"
Denizli'ye değişik illerden gelen kadınlar da Türk kadınına verilen bu hakkın birçok ülkeden önce verildiğini belirterek, Atatürk'e minnettar olduklarını söyledi.
(EV-SÇ-HO-Y)

05.12.2012 13:28:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT